Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, kamuya istihdam edilecek yeni kadrolar için önce görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında da uygulanan sözlü mülakat değerlendirmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

İÇME SUYU BORUSUNDAN METRELERCE AĞAÇ KÖKÜ ÇIKTI, GÖRENLER HAYRETE DÜŞTÜ! İÇME SUYU BORUSUNDAN METRELERCE AĞAÇ KÖKÜ ÇIKTI, GÖRENLER HAYRETE DÜŞTÜ!

‘’Bu ülkede yıllardır, mülakat marifetiyle, çatır çatır kul hakkı yenmiştir’’ iddiasında bulunan Karataş, şöyle konuştu: ‘’Kamuya istihdam edilecek yeni kadrolar için daha önce görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında da uygulanan sözlü mülakat değerlendirmesi kabul edilemez. Hangi kurum yada sınav olursa olsun sözlü mülakat bir o kadar yanlış bir uygulamadır. Seçime doğru giderken tüm partilerin mülakat kaldırılacak vaadi, KAMU SAĞLIK -SEN' in yıllardır dile getirdiği gerçeğin somut doğrulaması olmuştur. Bu ülkede yıllardır, mülakat marifetiyle, çatır çatır kul hakkı yenmiştir. Sendikamızın, kırmızı çizgi olarak ilan ettiği gibi; ilk atama, görevde yükselme ve yönetici atamalarında, yani kamunun her safhasında liyakat ve ehliyet temelli bir süreç yürütülmelidir.’’