ELMÜTDER Başkanı Miraç AYAZ ziyarete gelen Abdullahpaşa Mahallesi Heyeti’yle görüştü…

Abdullahpaşa Mahallesi’nde ikâmet eden 150 hissedarı temsil eden bir heyet kısa adı ELMÜTDER olan Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni ziyaret etti.

Deprem döneminde riskli yapı kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yıktırdığı ancak 3 yıldır yapılamayan konutlar konusunda yaşanan sorunların çözümü hakkında fikir alışverişinde bulunuldu…

“SADECE BELEDİYELER’İN YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALARIN YETERLİ OLMADIĞI GÖRÜLDÜ!”

Gerçekleştirilen ziyarete ilişkin olarak bir açıklamada bulunan Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği ELMÜTDER Başkanı Miraç AYAZ; Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği olarak Elazığ’ın sağlıklı yapılaşmasına her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi.
Sadece belediyeler tarafından yürütülen çalışmaların yeterli olmadığının görüldüğünü dile getiren Başkan AYAZ; “Elazığ Kentsel Dönüşüme en fazla ihtiyaç duyan kentlerin başında geliyor.

Konum itibariyle Elazığ’da Kentsel Dönüşüm’ün kolay olmadığını biliyor ve görüyoruz. Dolayısıyla bu yükün altından kalkmak için kamu ve özel sektörün birlikte hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz. Biz bu noktada sorumluluk üstlenmeye ve Kentsel Dönüşüm’e her türlü katkıyı sağlamaya hazırız” açıklamasında bulundu.

‘MADEN’İN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ!’ ‘MADEN’İN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ!’