Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ Şube Başkanı Fırat KAYA’dan mobbing iddiası…

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ Şube Başkanı Fırat KAYA, Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde çalışan Koruyucu Annelerin iş hayatında yaşadığı sıkıntılara ilişkin olarak Gazeteniz TURAN aracılığıyla çağrıda bulundu…

“ELİ ÖPÜLESİ EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZ ÇALIŞIRKEN MAĞDUR OLUYOR!”

ELAZIĞ'DA ELERJİ ENERJİ TARAFINDAN BİOGAZ ENERJİ TESİSİ AÇILDI. ELAZIĞ'DA ELERJİ ENERJİ TARAFINDAN BİOGAZ ENERJİ TESİSİ AÇILDI.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ Şube Başkanı Fırat KAYA, TURAN’a yaptığı özel açıklamada; ‘’Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde çalışan, bizlerin değeri olan Huzurevi bakım elemanları, halk arasındaki isimleriyle ‘’Koruyucu Anne’’ olan arkadaşlarımız seslerini hiçbir zaman duyuramıyorlar ama eli öpülesi emekçi kardeşlerimiz çalışırken mağdur oluyor. Yaptıkları iş hiç şüphesiz takdire şayan, fakat bazı kurum amirleri çalışan emekçi kardeşlerimizin çalışma şartlarını sürekli zorlaştırmaktadır.” Diye konuştu…
MOBBİNG İDDİASI!..
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ Şube Başkanı Fırat KAYA, koruyucu Anne olarak görev yapan çalışanlara mobbing uygulandığı iddiasında bulunurken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Beyyurdu Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışan koruyucu annelerimizin dinlenme yerlerinden, çalışma alanlarına kadar kamera yerleştirilmiştir. Koruyucu Annelerimizin özel hayatları hiçbir şekilde kalmamıştır. Ayriyeten bu kameraları taktıktan sonra, kurum müdürleri koruyucu annelerimizden imza istemektedir. Bunu kabul etmeyen ve imzalamayan koruyucu annelerimize soruşturma açılacağı söylenerek tehdit ve mobbing uygulanmıştır.”
“YAŞAM ALANLARI KAMERA İLE İZLENEBİLECEK, ÖZEL HAYATLARI KALMADI!”
“Annelerimiz tesettürlü ve muhafazakâr olduklarından, sabaha kadar nöbetlerinde yaşam alanı diye tabir ettiğimiz dinlenme yerlerinde, bir nefes almak için eşarbını çıkartıp az da olsa dinlenme imkanları buldukları koltukları bile 24 saat erkek yöneticilerin kamera ile izleyebileceği bir alana dönüştürülmüştür. Haliyle burada çalışan annelerimizin hiçbir şekilde özel hayatları kalmamıştır ve bu duruma mevcut yetkili sendika her koşulda sessiz kalmıştır. Bu durum bizleri ve orada çalışan annelerimizi derinden üzmüştür.  Bizlerin acilen Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlarımızın sesine ses olmamız gerekiyor. Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün bu konunun takipçisi olmasını istiyoruz. Bizler bu konunun takipçisi olacağız.”