Elazığ Türk Ocağı planlı periyotlarla düzenlediği konferanslar kapsamında 19 Mayıs’ın 105. yıldönümünde “Kurtuluş’a Muhalefet- Milli Mücadelenin Dinci Muhalifleri” konulu konferans düzenleyecek.

ELAZIĞ’DA KADASTRO BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI ELAZIĞ’DA KADASTRO BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Konferansa konuşmacı olarak Fırat Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, Eski Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Rahmi Doğanay konuşmacı olarak katılacak. Konferans 17 Mayıs 2024 Cuma günü Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kongre ve Kültür Merkezinde  saat 20:00’de gerçekleşecek. Konferans sonrasında konuşmacı Prof. Dr. Rahmi Doğanay’ın yeni çıkan “Kurtuluş’a Muhalefet- Milli Mücadelenin Dinci Muhalifleri” isimli kitabı için imza günü yapılacak.

36Aadbbb 25Ad 45E7 A280 507Acdff9F22
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Yavuz Haykır: “Daha önce de Şeyh Sait İsyanı esnasında şehit edilen Öğretmen Mehmet Zeki Dündar Alp konulu bir konferans düzenlemiştik. Cumhuriyet döneminde gerçekleşen bu isyandan daha büyük isyanlar Milli Mücadeleye karşı milletimizin hayat memat savaşı verdiği esnada yapılmışlardır. Dini saiklerle ortaya çıkan bu isyanlar yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlerin ekmeğine yağ sürmüştür. Milli Mücadelenin ne denli zor şartlarda yürütüldüğünü idrak etmek ve bugün de dinci söylemin arkasına saklanarak milletimize zarar vermeye çalışan şer odaklarının gerçek yüzünü görmek için tüm hemşerilerimizi konferansa bekliyoruz” dedi.

Editör: İzzet TUMAY