Elazığ’ın tarımsal kalkınmasına büyük katkılar sunacak olan Kuzova Sulama Projesi ve sulama tesisinin enerji ihtiyacını karşılayacak olan Güneş Enerji Sistemi (GES) tesisleri, AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol KELEŞ ve DSİ Bölge Müdürü Sebahattin ŞAMCI tarafından yerinde incelendi. Ziyaret sırasında, projede görev alan kurum çalışanları ile de bir araya gelen Prof. Dr. Erol KELEŞ, incelemeler sonrası önemli açıklamalarda bulundu. 

10C9Ad94 406D 4C63 9D0E 41343B1Dada2

Prof. Dr. Erol KELEŞ, Kuzova Sulama Projesi’nin bölgenin tarımsal potansiyelini artırmada kritik bir rol oynayacağını vurgulayarak, “Bu proje, su kaynaklarımızı daha verimli kullanmamıza olanak tanırken, tarım alanlarımızı daha etkin bir şekilde değerlendirmemizi sağlayacak. Çiftçilerimizin ürün verimliliğini artırarak, bölge ekonomimize büyük katkılar sunması planlanmaktadır. Kuzova Sulama Projemiz çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi. 

AÇIKKAPI'DAN YATIRIMCILARA ELAZIĞ ÇAĞRISI AÇIKKAPI'DAN YATIRIMCILARA ELAZIĞ ÇAĞRISI

Sulama tesisinin enerji ihtiyacını karşılayacak olan GES tesisleri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Erol Keleş, sürdürülebilir ve çevre dostu enerji kaynaklarının kullanımının önemine dikkat çekti. Keleş, “GES tesisleri sayesinde, sulama faaliyetlerimiz için gereken enerji ihtiyacını çevreci ve yenilenebilir bir kaynaktan karşılayacağız. Bu durum, enerji maliyetlerini düşürerek projeyi daha sürdürülebilir hale getirecek.” ifadelerini kullandı. 

 İncelemeler sırasında DSİ Bölge Müdürü Sebahattin Şamcı ve proje ekibiyle de görüşen Keleş, projede emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti. Keleş, “Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hep birlikte, bölgemizin tarımsal kalkınmasına önemli bir katkı sağlıyoruz.” dedi. 

Editör: İzzet TUMAY