Ömrünü Elazığ kültürüne ve musikisine hizmet için adamış usta isim Bünyamin Eroğlu, vefatının 5’inci yıldönümünde mezarı başında anıldı.  

ELAZIĞ’DA BİR GÜNDE 15 FARKLI YANGIN ELAZIĞ’DA BİR GÜNDE 15 FARKLI YANGIN

Elazığ musikisinin önemli isimlerinden biri olan usta isim Bünyamin Eroğlu, vefatının 5’inci yıldönümünde mezarı başında anıldı. Usta isim Bünyamin Eroğlu vefatının 5inci yılında başta ailesi olmak üzere dostları ve STK temsilcileri tarafından mezarı başında dualar eşliğinde yad edildi.  

6_338

Bünyamin Eroğlu’nun kardeşi Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Türker Eroğlu, abisini anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Eroğlu, “Vefatının 5. Yıl dönümü münasebetiyle mezarı başında toplandık. Öncelikle unutmayarak ve zaman ayırarak buraya gelen bütün dava arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Tabi bu tip insanlar kolay yetişmiyor. Şunu görüyoruz ki Bünyamin Eroğlu hayatı boyunca hiçbir zaman kıblesini değiştirmedi, hiçbir zaman yolunda sapmadı, davasından vazgeçmedi. Aynı zamanda da bu memleketin kültürüne Harput Elazığ kültürüne katkı sağlamak için kalemiyle, diliyle, televizyon programlarıyla mücadele verdi ve katkı sağladı” dedi.  

Sanatçı Zülfü Demirtaş ve Hasan Öztürk, usta ismi anlattı. 

Editör: Haber Merkezi