Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ 14. Olağan İl kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Yunus BAL, güven tazeleyerek yeniden İl Başkanlığı’na seçildi.  

376763109_629573585829521_3350756276922319226_n

Mevcut Başkan Yunus BAL’ın aday olduğu il kongresi Akgün Otel’de gerçekleşti. MHP Elazığ İl Kongresine MHP Elazığ Milletvekili Semih IŞIKVER, AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan NAZIRLI, MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri SÖNMEZ, MYK Üyeleri Alper ERDEM, Eyüp GÖNÜLTAŞ, MHP İl Başkanı Yunus BAL MHP Merkez ilçe Başkanı Vahit ERKAN,  MHP’li ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, çevre il ve ilçe başkanları ile partililer katıldı.  

IŞIKVER: BİR GERGİNLİK ÇIKARMAK GİBİ GAYEMİZ OLMAZ  

Kongrede konuşan MHP Elazığ Milletvekili Semih IŞIKVER, Cumhur ittifakı arasında gerginlik olmadığını belirterek, muhalefeti eleştirerek, “Hakikaten biz gerginlik çıkaran taraf olmadık olmayacağız. Biz ne zaman konuşacağız birileri değerlerimize saldırdığı zaman konuşacağız. Bir Cumhuriyet Halk Partili, bir Yeşil Sol Partili, bir DHKP-C’li bir TİP kolu terör örgütü sempatizanı konuştuğu gibi biz gerginlik çıkacağız ama Cumhur İttifakı paydaşları arasında bir gerginlik çıkarmak gibi gayemiz olmaz bu gerginliğin bize faydası da olmaz. Kıymetli kardeşimi tenzih ediyorum Mahmut Rıdvan NAZIRLI’yı yine AK Parti Elazığ Milletvekillerini, AK Parti Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olan mührünü olan herkesi tenzih ediyorum ama ki karşı kampta yer alan PKK’nın DHKP-C’nın sempatizanları bizi sevmese anlarız ama Sayın Cumhurbaşkanımızın gölgesinde yürüyenlerin Milliyetçi Hareket Partisi’nden rahatsız olmasını kabul edemeyiz. Biz yerelde bir mücadele, demokrasinin bize sunduğu bir nimet. Bugün demokrasi bizim için bir nimet. Çıkan bütün hatiplerimize dediler 31 Mart’ta biz belediyeyi alacağız dediler bu mücadele ayrı ama Sayın Cumhurbaşkanımızın yeri ayrı. Saygıdeğer Başkanımızın Genel Başkanımızın emir talimatları budur bu kavgalarda Sayın Cumhurbaşkanımız münezzehtir. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim başımızın tacıdır biz bin tane Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tane Recep Tayyip Erdoğan’a değişmeyiz kimse kusura bakmasın” dedi.  IŞIKVER, yerel seçimlerde Elazığ’ı üretken belediyecilik vizyonu ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. IŞIKVER “31 Mart 2024 seçimlerinde tekraren Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik vizyonunu bu şehrin çocuklarıyla buluşturmaya ant olsun. Hiç kimse kusura bakmasın birileri mutsuz olacak diye bazılarının tezgahı dumanı bozulacak diye biz iddiamızdan mı vazgeçeceğiz. Burada aramızda bu şehri yönetecek kabiliyette en az 50 tane isim sayarım. Hiç birini beğenmediniz mi ben varım ben, bende varım heveslenmeyin. Ne sol heveslensin ne terör örgütünün siyasi uzantıları heveslensin bizi birbirimize düşürmeye kimsenin gücü yetmez ama biz siyasetin ve demokrasinin bize sunduğu bu nimetten sonuna kadar faydalanacağız” dedi.  

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNİ ARAYARAK SU ARIZASINI SORMUŞLAR! 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNİ ARAYARAK SU ARIZASINI SORMUŞLAR!

NAZIRLI: BİZİM İTTİFAKIMIZ MENFAAT İTTİFAKI DEĞİLDİR 

Cumhur ittifakının önemine değinen AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan NAZIRLI sözleri ile MHP’liler tarafından salonda ayakta alkışlandı.  Cumhur ittifakı adına kongreye katılan AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan NAZIRLI, ilke ve ideal için siyaset yaptıklarını söyledi. NAZIRLI, cumhur ittifakı vurgusu yaptı. NAZIRLI, “Bizim ittifakımız menfaat ittifakı değildir bizim ittifakımız ittifak taraflarının birbirlerinin türlü kumpaslar kurduğu bir ittifak değildir. Bizim ittifakımız geçici bir ittifak değildir. Değerli kardeşlerim bizim ittifakımız Cumhur’un ittifakıdır bizim ittifakımız Kardeşliğin ittifakımız bizim ittifakımız Türkiye Yüzyılı’nın ittifakıdır. Selam olsun bu vatan için buluşanlara, selam olsun bu memleket için çarpışanlara, selam olsun devleti için canını yok sayanlara, selam olsun sizlere, selam olsun Başbuğun ardında yürüyenlere. Selam olsun Recep Tayyip Erdoğan’ın davasında omuz verenlere. Değerli Milletvekilim ben sizin gözünüze bakarken Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanımızın birbirlerinin gözüne baktığı gibi bakıyorum ben sizleri Cumhurbaşkanımızın Devlet Reisi sevdiği gibi seviyorum” dedi.  

SÖNMEZ: YERELDE, ELAZIĞ’A TALİBİZ  

MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri SÖNMEZ, yerel yönetimlerde Elazığ’a talibiz ve buna inanıyoruz” dedi. Sönmez, yerel seçimlerde Elazığ’a talip olduklarını belirtti. SÖNMEZ, “1 ay sonra desinler ki Cumhurbaşkanlık seçimi var ben şuna inanıyorum ki bacılarımız, abilerimiz, kardeşlerimiz 1 ay uykuyu haram etmezse benim adım Basri değil. Ama biz yerel yönetimde Elazığ’a talibiz. Tabipliğimiz şudur; biz Elazığ’ı daha iyi yönetebileceğimizi daha fazla şeyler katabileceğimizin inancındayız. İnşallah 31 Mart akşamı 14 Mayıs akşamı o coşkuyu yaşadığınız gibi yaşarsınız” dedi.  

GÖNÜLTAŞ: HARPUT’UN KALESİ’NE ÜÇ HİLALİ DİKECEĞİNİZİ ŞİMDİDEN GÖRÜYOR  

MHP MYK üyesi Eyüp GÖNÜLTAŞ’ta, MHP’nin yerel seçimlerde Elazığ’da başarılı olacağına inandığını kaydetti. GÖNÜLTAŞ “Bu azim ve kararlılıkla devam edersiniz Allah’ın izniyle Elazığ’da 2024 Mart ayında Harput’un Kalesi’ne üç hilali dikeceğinizi şimdiden görüyor, kongremizin ilimize, ülkemize, ülkülerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor seçilecek yönetime şimdiden başarılar diliyorum” dedi.  

BAL: BU KADROLAR BU ŞEHİRDE ARTIK MUTLU İNSANLARIN YAŞAMASINI SAĞLAYACAK 

MHP İl Başkanı Yunus BAL, MHP olarak 31 Mart’ta şehrin çehresini değiştireceklerini ifade etti.  Partilerinin, Doğu’nun sancağı olduğunu ifade eden MHP Elazığ İl Başkanı Yunus BAL, yerel seçimlerden başarı ile çıkacaklarını ifade etti.  

BAL, “Bizler Tunceli’nin umuduyuz, bizler Bingöl’ün Diyarbakır’ın umuduyuz bizler doğunun sancağıyız. Yolumuzun, yükümüzün ağır olduğunun çok ciddi bir şekilde farkındayız. Bu şehrin sokaklarında çaresizlik var bu şehrin sokaklarında mutsuzluk var bu şehrin sokaklarında aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi var. Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart’'ta bu şehirde yaşanabilir şehirler içerisinde 17 ama umutsuzlukta 74 olan bu orantıyı tam tersine çevireceğiz. Bu kadrolar bu şehirde artık mutlu insanların yaşamasını sağlayacak” dedi.  

Siyaset Bilimci Murat AYGEN, MHP 28. Dönem Milletvekili Adayı Yunus GENÇ, TÜRKAV Başkanı Abdullah PİRİNÇÇİ, Eski MHP İl Başkanı İzzet ERDEM, MHP Belediye Meclis Üyesi Mehmet ÇAK, MHP İl Genel Meclis Üyesi Osman DİLEK, Ağın Belediye Başkanı Ali USLU, MYK Üyelerinden Alper ERDEM ve Eyüp GÖNÜLTAŞ ile Türk Hukuk Enstitüsü Başkanı Mevlüt EFLATUN’un da gündemi yerel seçimlerdi. Konuşmaların ardından oy kullanan delegelerinde katılımıyla mevcut başkan Yunus BAL yeniden güven tazeledi.

Editör: Haber Merkezi