Dün yapılan Milliyetçi Hareket Partisi Grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un büyük dedesi olan 1. Meclis’te Tunceli Milletvekili olarak görev yapan Diyap Ağa’dan bahsetti.

Geçtiğimiz gün Milliyetçi Hareket Partisi Grup toplantısı gerçekleştirildi.

Grup toplantısında MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un büyük dedesi olan 1. Meclis’te Tunceli Milletvekili olarak görev yapan Diyap Ağa’dan bahsetti.

MİLLETVEKİLİ EROL KONYA'DA KILIÇDAROĞLU İLE YAN YANA! MİLLETVEKİLİ EROL KONYA'DA KILIÇDAROĞLU İLE YAN YANA!

BAHÇELİ’DEN DİYAP AĞA HATIRLATMASI...

Vatan olmanın öneminden bahseden ve tarihten örnekler veren Bahçeli, ‘’Kurtuluş Savaşı’nın en çetin anları devam ederken 22 Ağustos 1921 tarihinde, Büyük Millet Meclisi’nin Kayseri’ye nakli tartışmaları sürdüğü bir esnada kürsüye çıkan Tunceli Mebusu Diyap Ağa’nın: “Efendiler! Buraya kaçmaya mı geldik, yoksa gerektiğinde kavga ederek ölmeye mi?” seslenişi bizim nazarımızda hala geçerliliğini koruyan bir azmin beyanıdır. Kendimize has fazilet ve meziyetimizle, şahsi haslet ve kabiliyetimizle, bıçkın cesaret ve hamiyetimizle hiçbir kuşatmaya eyvallah etmedik, hiçbir saldırıya boyun eğmedik. Hamt olsun bugün de eğmiyoruz, bilinsin ki, bundan sonra da yalnızca rükûda eğileceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

DİYAP AĞA