Elazığ Maden ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Orhan Yavuz, partisinden istifa etti. İstifa ile ilgili açıklamalarda bulunun MHP İl Başkanı Yunus BAL, Başkan Yavuz’un Milliyetçi Hareket Partisinden istifasının teşkilat tarafından uygun görüldüğünü ve MHP ile herhangi bir ilişkisinin kalmadığı açıkladı.  

VEKİL NAZIRLI’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ZİYARET VEKİL NAZIRLI’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ZİYARET

 Maden ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Orhan Yavuz, istifa etti. İstifa dilekçesini Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ teşkilatına ileten Başkan Yavuz’un 31 Mart 2024’de yapılacak seçimlerde aday olup olmayacağı ise merak ediliyor. İstifa ile ilgili açıklamalarda bulunun MHP İl Başkanı Yunus Bal, Başkan Yavuz’un istifasının teşkilat tarafından uygun görüldüğünü ve MHP ile herhangi bir ilişkisinin kalmadığı açıkladı. Başkan Bal açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ‘’31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Maden Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katılması Teşkilatımızca onaylanan Sayın Orhan Yavuz, kıymetli Maden halkının temiz ve helal oyları ile Belediye başkanı seçilmiştir. 22 Ağustos 2023 tarihi itibariyle, Sayın Yavuz ile karşılıklı yapılan istişareler neticesinde Milliyetçi Hareket Partisinden istifası Teşkilatımızca uygun görülmüş olup MHP ile herhangi bir ilişkisi kalmamıştır. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler için Türk Dünyası Lideri ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli tarafından Türkiye genelinde seçim startı verilmiş olup, “Üretken Belediyecilik” vizyonunda 9 temel ilke esas alınmıştır. Bu temel esaslarımız; Milliyetçilik, Çalışkanlık, Adalet, Dürüstlük, Çağdaşlık, Kalkınmacılık, Katılımcılık, Rekabetçilik, Şeffaflıktır. Bu temel ilkelerimiz 31 Mart 2024 seçimlerimizin yol haritasıdır. Rehberi bu 9 temel ilke olan adaylarımızla 31 Mart 2024 seçimlerinde Elazığ’da Yüce Allah’ın izni ve takdiri ile destan yazmak için tüm Teşkilatlarımızla ayaktayız. Bu düşüncelerle; Sayın Yavuz’a hizmetleri için teşekkür ediyor, sürecin hayırlı olmasını diliyoruz.’’ 

BAŞKAN YAVUZ: MHP'DEN İSTİFA EDİYORUM

Başkan Orhan Yavuz ise, istifa gerekçesini, “31 Mart 2024 yerel yönetim seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olmayı düşünmediğimden ve partinin seçim stratejisini benim dışımda geliştirmesi için 31 Mart 2019’dan beri mensubu bulunduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ediyorum. Bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerde bize destek olan MHP’nin her bir organına çok teşekkür ederim” şeklinde açıkladı. 

Editör: Haber Merkezi