AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Aşağıdemirtaş konteyner kentte ikamet eden Ahıskalı Türkleri ziyaret etti.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Rusya – Ukrayna Savaşı nedeniyle Ukrayna’nın Herson Kenti’nde mahsur kalan Ahıska Türkleri’nin  Elazığ’a tahliye edilen ve Aşağıdemirtaş geçici konaklama merkezine yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyaret ederek onlarla sohbet etti.

 

MİLLETVEKİLİ AĞAR, AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEMİRÖZ İLE ESNAFI ZİYARET ETTİ MİLLETVEKİLİ AĞAR, AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEMİRÖZ İLE ESNAFI ZİYARET ETTİ

Ahıska Türklerinin en iyi şekilde ağırlanabilmesi için devletin tüm imkanları seferber ettiğini belirten Milletvekili Demirbağ, “Gerçekten mutlu olduk, memnun olduk. Onlar da bizim 20 sene önceki Elazığ’ın aile hayatını hatırlattı bana. Ailesiyle, erkeğiyle, hanımıyla, çocuğuyla gerçekten bizim şehirden ziyade köylerimizde, ilçelerimizde bir kısmında halen gördüğümüz manzaralarla karşılaştık. Bizim bir parçamız onlar da. Kardeşlerimiz. Cenab-ı Allah inşallah önce arzu edilen bir huzurlu ortam sağlar. İnşallah barış olur. Arzu edenler memleketine, yurduna döner. Bu süre içerisinde de en iyi şekilde inşallah devlet olarak ağırlarız. Biz Osmanlı varisi Türkiye’yiz, güçlü bir ülkeyiz. Bunlar bizim için, bizim devletimiz için yükten çok mutluluk getirir bize” diye konuştu.