Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Yemişlik bölgesinde yapımı devam eden TOKİ konutları inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.  

‘’ Eğer bu projeler hızlı bir şekilde yapılmamış olsaydı 6 Şubat Maraş depreminin Elazığ’da da sonucu çok vahim, çok can kaybımız olabilirdi‘’ diyen Vekil EROL, şöyle konuştu: ‘’Elazığ’da son 3 yıl içinde 25 bin konut yapıldı. Bu 25 bin konut içerisinde vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilerek ikametgaha başladılar. Yeni yaşam alanları kurdular. TOKİ’nin konutları hem işleyiş, hem fiziksel hem de mimari olarak Elazığ’a ayrı bir değer kattı. Biz 2020 depreminden sonra konutların metrekareleriyle, oda sayılarıyla, yerleşim alanlarıyla ilgili eleştirilerimizi de gündeme getirmiştik ancak ilerleyen süreçte genelde TOKİ ve Çevre Bakanlığı bu önerilerimiz dikkate alarak yapıların daha da uygun şartlarda insanların yaşayabilecekleri alanlara çevirdiler.

AÇIKKAPI, BİR KÜKREYİŞTE ALİ RIZA YILDIRIM’A NEDEN GELMEDİ? AÇIKKAPI, BİR KÜKREYİŞTE ALİ RIZA YILDIRIM’A NEDEN GELMEDİ?

Ekran görüntüsü 2023-11-18 132311

Gerçekten her biri örnek gösterilmesi gereken projeler. CHP’nin bir Milletvekili olarak TOKİ’nin ve Çevre Bakanlığının bu projelerinin doğruluğunu bizzat yaşayarak ve yerinde tespit ettim. Eğer bu projeler hızlı bir şekilde yapılmamış olsaydı 6 Şubat Maraş depreminin Elazığ’da da sonucu çok vahim, çok can kaybımız olabilirdi. Bu anlamda hem TOKİ başkanımıza hem Çevre ve Şehircilik Bakanımıza hem de Elazığ’da TOKİ konutlarını yapan firma yetkililerine teşekkür ediyorum.’’ 

Editör: İzzet TUMAY