Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, 4 ve 5 Kasım’da düzenlenecek olan  Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük kurultayı için çalışmalarını sürdürüyor. Kurultay hazırlıklarının yanı sıra televizyon programlarına da konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL dün akşam gazeteci Gürkan HACIR’ın sunduğu Taksim Meydanı programına konuk oldu.   CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL dün TV 100’de Taksim Meydanı programında yaptığı değerlendirmelerin satır başları şu şekilde;  

"CHP'DE KESİNLİKLE DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR"

Partide kesinlikle bir değişime ihtiyaç var ama bu değişim fırsatçılığa dönmemeli. Bir planlamaya ihtiyaç var.SARIBAL: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARİHİNİN EN BÜYÜK OKUL PROJESİ!    SARIBAL: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARİHİNİN EN BÜYÜK OKUL PROJESİ!   

"CHP'NİN GENEL BAŞKANI DEVLET GELENEĞİNDEN GELMESİ LAZIM"

Özgür Özel iyi bir siyasetçi olabilir ama bir siyasi partinin varoluş amacı devleti yönetme iddiasıdır. Devleti yönetme iddiası  olan partinin Genel Başkanı ya bir kamuyu yönetmesi ya da devlet geleneğinden gelmesi lazım.

"BUNLARA İNANDIĞI İÇİN GENEL BAŞKANI HATALI BULUYORUM"

İsim vererek söyleyeyim. Partiler arasındaki illerdeki ittifakı yürütenlerden biri Tekin Bingöl. Yanlış bilgi veriyorsam bağlansın. Ortak adayları belirleyenlerden birisiydi. Ben Elazığ’da İYİ Parti’yle ittifak kurulmaması için rica ettim, en az 50 kez görüştüm. Benim ilimde ittifak istemiyorum dedim. 5 partinin CHP'den aday olmasının ön çalışmasını yapıp bize bilgi veren de Tekin Bingöl. 276 vekil çıkıyor diye çalışma yaptılar bunu Kılıçdaroğlu'na anlattılar. Bunlara inandığı için Genel Başkanı hatalı buluyorum. Bütün parti milletvekillerinin CHP’den girme çalışmasını bunlar yaptı, biz karşı çıktık.

"KEMAL BEY 780 OYLA KAZANACAK"

Bu Kurultay, 780’e 560 biter, Kemal Bey alır ama yüzde 5 yanılma payım olabilir.