Elazığ’ın Maden ilçesinde işletmelerden kaynaklı heyelan riski devam ederken bugüne kadar yaptığı çalışmalarla mağdur olan Madenlilerin adeta sesi olan Gürsel Erol, ilçeye giderek halkla buluştu. 

Elazığ’ın Maden ilçesindeki işletme kaynaklı heyelan riskini tespit eden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, o günden beridir ilçenin adeta sesi oluyor. 

IŞIKVER: TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN SONUÇLAR DOĞAR IŞIKVER: TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN SONUÇLAR DOĞAR

MECLİS KONUŞMALARI VE SORU ÖNERGELERİYLE SORUNU TÜRKİYE GÜNDEMİNE TAŞIDI 

Milletvekili Erol, tehlikeyi tespit ettiği ilk günden beridir hem soru önergeleri hem de Meclis’te yaptığı konuşmalarla önemli bir farkındalık oluşturdu. Milletvekili Erol’un konuyla ilgili en büyük tepkisi ise tüm yetkililerin sorunu kabul ettiği ancak çözüm konusunda herhangi bir adım atılmaması konusuna oluyor. 

MADEN’DE HALKLA BULUŞTU 

Yaptığı çalışmalarla Maden ilçesindeki soruna büyük bir farkındalık oluşturan Erol, Maden ilçesine giderek burada mağdur olan vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun bir ilgi gösterdiği toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Erol, “Burada önemli bir sorunu ve halkımızın beklentilerini konuştuk. Her zaman söylediğimiz gibi Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kaynaklarının ekonomiye kazandırılmasına karşı değildir. Bizim karşı olduğumuz konu vahşi madenciliktir. Bugün burada bunun en somut örneğini görüyoruz. Firmaların kurallara uymaması ve bu durumun denetlenmemesi sonucunda halkımız ciddi bir mağduriyet yaşıyor. İnsanlar evinden, toprağından, komşusundan olma tehlikesinin yanında can güvenliklerini de kaybetmiş durumdalar. Maden ilçemiz hem Türkiye hem de Elazığ için önemli bir konumdur. Burada bulunan doğal zenginlikler yanında köklü bir kültürel miras da bizlerin koruması gereken konuların başında geliyor. Biz her zaman olduğu gibi Maden’in ve Madenlilerin sesi olmaya devam edeceğiz. Maden’de halkımızın üç talebi var. Birincisi evlerinin veya iş yerlerinin yerine yenisinin yapılması, ikincisi hafriyat pasasının kaldırılması ve sonuncusu ise riskli alan bölgesinin tekrar uzmanlarca incelenerek yeni bir değerlendirmenin yapılmasıdır. Bugün burada aldığımız talepler doğrultusunda ilerleyen günlerde Meclis’te sorunu ve talepleri dile getireceğiz, aynı zamanda taleplerin sonuna kadar takipçisi olacağız” açıklamasını yaptı. 

Editör: İzzet TUMAY