Elazığ’da bugün yaşanan şiddetli yağmur ve dolunun ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde Beyaz Evler olarak adlandırılan yerleşkede 7 bina ciddi hasar aldı.

AĞAR: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEKER TEKER YERİNE GETİRİYORUZ AĞAR: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEKER TEKER YERİNE GETİRİYORUZ

Elazığ’da bugün yaşanan şiddetli yağışın ardından şehrin birçok noktasında ulaşım durma noktasına gelirken birçok konut ve işyerinde de su baskınından dolayı hasarlar oluştu.
Hasarın meydana geldiği noktalardan biri de Cumhuriyet Mahallesi’nde Beyaz Evler olarak bilinin yerleşke oldu. Bu yerleşkede bulunan 7 bina ciddi bir hasar alırken 2 bina yetkililer tarafından tahliye edildi.

EROL: “SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Hasarın meydana geldiği 7 binayla ilgili devreye giren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bu evlerde yaşanan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı. Milletvekili Erol: “Beyaz Evler olarak adlandırılan toplam 7 konutumuzda ne yazık ki aşırı yağıştan dolayı oluşan bir hasar var. Hasarın meydana geldiğini öğrendiğimiz ilk andan itibaren İl Başkanımız ve Merkez İlçe Başkanımız hasarın meydana geldiği noktaya giderek vatandaşlarımızın yanında oldular. Aldığımız bilgiler doğrultusunda 7 binamızda hasar olduğunu ve bu 2 binanın tamamen boşaltıldığını öğrendik. Diğer binaların boşaltılması için çalışmalar devam ediyor. 
Bugün yaşanan yağış sonrası Elazığımızda yaşanan sel felaketi Milletvekili Sayın Metin Bulut’un ifade ettiği gibi bir “afet”değildir, AKP belediyeciliğinin  beceriksizliğidir. İlimizin Belediye Başkanının açıkladığı altyapı sorunun çözümüyle ilgili ihale sürecini bilgilendirmesi sevindirici olsa da, Elazığ’ın alt yapı sorunlarının 20 yıllık Akp iktidarları ve yerel yönetimleri döneminde çözülmemiş olması Elazığ’ın sahipsizliğinin örneklerinden biridir. 
Bugün yaşanan sel baskınında mağdur olan tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunar, bizim iktidarımızda Elazığ’ımızda yapacağımız hizmet farklılığını sabırsızlıkla bekliyorum.”