TÜRK DEGS Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat YAYCI, memleketi Elazığ’dan önemli mesajlar verdi…

TÜRK DEGS Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat YAYCI, memleketi olan Elazığ’da katıldığı Kitap Fuarı’nda yaptığı açıklamada Türkiye’nin NATO Üyeliği’nin Türkiye’yi Amerika’ya, NATO’ya ve Rusya’ya karşı koruduğunu belirterek, “Rusya’nın gözünde de değerimiz NATO Üyeliğimizden kaynaklıdır. NATO Üyesi olmayan bir Türkiye Rusya’nın gözünde de değersizleşir” dedi.

01-FOTO-1- CİHAT YAYCI İMZA GÜNÜ

“KKTC’NİN TÜRK DEVLETİ TEŞKİLATLARI TOPLANTISINA GÖZLEMCİ ÜYE KABUL EDİLMESİ!”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin uluslararası hukukta tanınırlığının artırılmasına ilişkin EastMed (Doğu Akdeniz Boru Hattı) projesi İsrail gazının Türkiye'ye taşınmasının önemli bir fırsat olduğuna dikkat çeken Cihat YAYCI, şöyle konuştu;

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Türk Devleti Teşkilatları Toplantısına Gözlemci Üye olarak kabul edilmesi hususu. 11 Kasım'da Semerkant'taki zirveye katılması bir başlangıç. Ama bunun ötesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir sismik araştırma ve sondaj gemilerimizden bir ya da ikisini belli bir süreyle devretmeliyiz ve buna KKTC bayrağı çekmeliyiz ve bununla birlikte sismik ve sondaj araştırmaları yapılmalı. O zaman Avrupalılar ve Yunanlılar itiraz edeceklerse argümanları zayıflayacak nedeni ise Kıbrıs Türkleri de Kıbrıs'ın bir ferdi onların anlayışına göre. Rumlar araştırma yapıyorsa Kıbrıslı Türklerin de böyle bir imkânı varsa Kıbrıslı Türklerde yapar olacak.”
 

“İSRAİL GAZININ TÜRKİYE'YE TAŞINMASI ÇOK ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR!”
“O zaman Türkiye'ye ‘bu gemiyi geri çek' diye itiraz ederlerse Türkiye diyecek ki ‘’ben KKTC'yi tanıyorum şikâyet merci KKTC'dir siz KKTC'ye şikâyet edin’’ der. Başvurdukları an KKTC'nin tanındığı an olacaktır. Aynı zamanda EastMed (Doğu Akdeniz Boru Hattı) projesinin İsrail gazının Türkiye'ye taşınması çok önemli bir fırsattır. Çünkü batı güzergâhı iptal oldu şimdi doğu güzergâhı olacak. Doğu güzergâhında Türkiye şunu zorlamalıdır; boru hattının KKTC'nin deniz yetki alanlarından geçirilmelidir. KKTC'nin denizinden geçirilirken usulen mutlaka izin alma mecburiyetindedir izin alındığı an KKTC'nin tanındığı andır. Ayrıca KKTC'nin karasının üzerinden boru hattının geçirilmesi buna da belli bir komisyon ödenmesi durumunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kalıcı bir gelir sağlar.”


“MAVİ VATAN PROJESİ, TÜRKİYE'NİN ANASININ AK SÜTÜ HELAL BİR DOKTRİNDİR!..”

‘NATO Üyesi olmayan bir Türkiye Rusya'nın gözünde de değersizleşir' diyen Cihat YAYCI, sözlerini şöyle sürdürdü; “Mavi Vatan Projesi, Türkiye'nin deniz hukukundan kaynaklanan anasının ak sütü helal bir doktrindir. Yunanistan kendi ana karasının 11 katı denizalanı istiyor. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi kendi ana karasının yaklaşık 30 katı denizalanı istiyor Türkiye ise kendi ana karasının 0,6 katı istiyor. Onlar yayılmacı genişlemeci, neo bizanscı, neo romacı değil biz yayılmacı, genişlemeci neo emperyalist neo Osmanlıcı oluyoruz. Bu batının çifte standartıdır. Burada Mavi Vatan Doktrini içerisinde kara sularının kesinlikle 6 milin üzerine çıkarılmaması vardır hatta Mavi Vatan Doktrini içerisinde kara sularının Lozan'daki 3 mile indirilmesi vardır. O nedenle Mavi Vatan’da karasularının artırılması konusu kabul edilemez. Çünkü Yunanistan kara sınırını 1 mil artırdığı zaman yüzde 13 Mavi Vatan parçamız gider adalar denizinden. Vatan toprağından yüzde 13 gitmesi kabul edilebilir mi?

“RUSYA'NIN GÖZÜNDE DE DEĞERİMİZ, NATO ÜYELİĞİMİZDEN KAYNAKLIDIR!”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDE IŞIKVER SESLERİ! MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDE IŞIKVER SESLERİ!

“Buna yaparak Türkiye'ye bir provokasyon uygulayıp ‘Yunanistan'ın hakkıdır artırın' deyip Türkiye'yi çatışmaya sokabilirler ve çatışmaya soktuktan sonra ‘NATO'nun uyumunu ve temel felsefesini bozuyor' diye Türkiye'yi suçlayabilir ve Türkiye'yi NATO'dan çıkarabilirler ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni alabilirler. Aldıktan sonra Türkiye Kıbrıs'ta işgalci duruma düşürülüp Türkiye'ye müdahale edebilirler. PKK ve YPG'ye yaptığımız operasyonlarda NATO'nun Amerika'nın müttefik güçlerine yapılmış operasyon gibi gösterip Türkiye'ye silah kullanabilirler. Şu anda bizim NATO'da olmamız bizi NATO'ya Amerika'ya ve Rusya'ya karşı koruyor. Rusya'nın gözünde de değerimiz NATO üyeliğimizden kaynaklıdır.”