Koç İlkokulu Okulu tarından tarihi Harput mahallesinde öğrencilere uçurtma şenliği düzenlendi. Şenliğe öğretmen, veliler ve öğrenciler katılarak renkli görüntüler oluşturdu. Koç İlkokulu Okulu Öğretmeni Pınar Gülcan Kızgın, burada çocukların hayallerini gerçekleştirdikleri ve ailelerle beraber katılım sağlamak olduğunun atını çizdi.

‘’ÇÖPE ATTIĞIMIZ HER GIDA DÜNYAMIZA ZARAR VERİYOR’’ ‘’ÇÖPE ATTIĞIMIZ HER GIDA DÜNYAMIZA ZARAR VERİYOR’’

 Burada amacımız çocukların hayallerini gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Koç İlkokulu Okulu Öğretmeni Pınar Gülcan Kızgın, “Ailelerle beraber katılım sağlamaktı. Anneler babalar çocuklardan daha çok eğlendiler uçurma uçururken. Herkes hem çocukluğunu yaşadı hem de çocuklarımızın geleceğe dair anılarını oluşturmuş olduk” dedi.

Bugün burada Koç İlkokulu olarak toplandığını belirten Öğrenci Velisi Serkan Özkan, “Genel amacımız çocukların tablet ve telefonları bırakıp uçurtma şenliğinde uçurtma uçurmalarını sağlamaktı. Günümüzün en büyük sorunlarından olan tablet çocuklarımızı maalesef çok büyük şekilde etkilemektedir. Bu tür etkinliklerde bulunarak uçurtma şenliği, saklambaç, sokak oyunlarına yöneltmektir” diye konuştu.