Elazığ’da dilenci sorunu her geçen gün artarken, Elazığ Belediyesi’nin dilencilere yönelik operasyonları bile bu soruna çözüm olmuyor. Dilenciler zabıta tarafından yakalanıp gerekli işlem yapıldıktan ve paralarına el konulduktan sonra tekrar sokaklara salınıyor. 

Zabıta Müdürlüğü'nün ön kapısından giren dilenciler arka kapıdan çıkıyor, caydırıcı cezası olmadığı için dini duyguları sömürerek yine Elazığ sokaklarında dilenmeye devam ediyorlar. 

TURİSTİK TREN SEFERİ İPTAL! TURİSTİK TREN SEFERİ İPTAL!

BOL BOL OPERASYON AMA SONUÇ DEĞİŞMİYOR! 

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, zabıta ekiplerini gören bir dilenci adeta maraton koşucusu gibi kaçarken bazı dilenciler ise kamerayı görünce çekme diye bağırdı. 
Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalar çerçevesinde, özellikle namaz öncesi cami ve hastane önleri ile insanların yoğun olarak kullandığı bölgeleri tercih eden dilenciler, tek tek yakalandı. Duygu istismarı yapan ve ekipler tarafından yakalanan dilenciler, zabıta kontrol noktasına götürüldü. 
Zabıta ekiplerini gören bir dilencinin kaçması maraton koşucularını aratmazken, kaçarken bazı dilenciler ise kamerayı görünce çekme diye bağırdı. 

Editör: İzzet TUMAY