Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi ORKUN; “Maden ihalesinin iptali ilimizin ekonomik geleceği açısından çok önemli!‘’ açıklamasında bulundu…

CELAL TURAN’I RAHMETLE ANIYORUZ CELAL TURAN’I RAHMETLE ANIYORUZ

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı, Elazığlı siyasetçi Cezmi ORKUN Maden İhalesinin iptal edilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. ORKUN açıklamasında şu ifadelere yer verdi…
‘’Değerli hemşerilerim, ilimiz Maden ilçesi “Kısabekir” bölgesindeki maden sahasının 21 Nisan 2022 tarihinde MAPEG tarafından yapılan ihale sonucunda PORT Madencilik A.Ş. söz konusu sahanın sahibi olmuştur. Daha önce Maden Mühendisi ve Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Genel Sekreteri tarafından açılan dava sonucunda Danıştay yolu açık olmak üzere söz konusu ihalenin iptali ilimiz ekonomik geleceği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle yargı sürecinin sonucu da büyük önem arz etmektedir…”
“BEKLENTİMİZ TESİSLERİN İLİMİZ SINIRLARINDA KURULMASI!”
Beklentimiz; bu kararda belirtilen ara/uç ürün üretme şartlı ihale yapılabilmesi için, maden sahasının cinsinin, rezervinin, bulunduğu bölgenin, tenörünün, sağlayacağı istihdamın, yatırımın ve ülke ihtiyaçlarının dikkate alınması ile taban ihale bedelinin gerçekçi olması yanında yeniden ihale edilmesi söz konusu olduğunda, cevher ve uç ürünlerinin üretimini sağlayan tüm tesislerin son teknolojik yeniliklere haiz olacak ve bu tesislerin ilimiz sınırlarında kurulması sağlanacak şekilde düzenlenme yapılmasıdır.
Bu kararın alınmasında katkısı olan başta ilimiz mermerciler ve madenciler derneğitemsilcileri olmak üzere, sağduyu sahibi yargıçlarımıza ve emeği geçen herkese partim ve şahsım adına teşekkür ederim.”