31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde Akçakiraz’dan Belediye Başkan Adayı olan İbrahim ORMANOĞLU’nun seçim koordinasyon merkezi açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Yöneticisi Ercan CANPOLAT, ORMANOĞLU’nun adaylığının büyük bir teveccühle karşılandığını ifade etti. Daha sonra konuşan Belde Belediye Başkan Adayı ORMANOĞLU, kendisini yalnız bırakmayan kalabalığa teşekkür ederek, derdinin makam ve mevki olmadığını söyledi. 

Açılışa Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Yöneticisi Ercan Canpolat, Yeniden Refah Partisi Merkez ilçe başkanı Zafer Tarhan, YRP Belde Başkanı Habip Şahin, YRP MKYK Üyesi Mehmet Tan, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Vlcsnap 2024 03 03 20H00M03S580

ORMANOĞLU: “DERDİM MAKAM DEĞİL SİZE HİZMETKAR OLMAYA GELİYORUM” 

Yeniden Refah Partisi Akçakiraz Belediye Başkan Adayı İbrahim ORMANOĞLU, makam sahibi olmak için değil, hizmet etmek amacıyla aday olduğunu söyledi. ORMANOĞLU, “Derdim makam değil size hizmetkar olmaya geliyorum, bunu göreceksiniz. O koltuğa oturduğumuzda işlerin şimdikinden çok daha farklı yürüdüğünü göreceksiniz sizin için varız. Kendimizi sizin için feda ettik sizin için feda etmeye devam edeceğiz” dedi. 

Vlcsnap 2024 03 03 20H00M42S428

ELAZIĞ’DA TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU ELAZIĞ’DA TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

ORMANOĞLU: BELDEMİZİ EŞİT VE ADALETLİ BİR ŞEKİLDE YÖNETECEĞİZ  

Başkan Adayı Ormanoğlu yaptığı açıklamada, “O makamda biz oturabiliriz ama belde hepimizin. Hepimizin ortak karar vermemiz lazım. Bize iyi olana da siz karar vereceksiniz, zararlı olana da. Karar sadece benim ve meclis üyelerimin olmayacak. Hepimiz beraber yöneteceğiz beldemizi. Eşit ve adaletli bir şekilde yöneteceğiz beldemizi. Şeffaf bir şekilde yöneteceğiz, para sizin girişe gelir giderleri asacağız sizler nereye neyin gittiğini bileceksiniz” dedi. 

Vlcsnap 2024 03 03 20H01M11S607

ORMANOĞLU: “BELDENİN SORUNLARINA HAKİMİZ” 

ORMANOĞLU, beldenin sorunlarına hakim olduklarını belirterek, seçilmesi halinde Akçakiraz’ı kalkındırmak ve sorunları çözmek için çalışacaklarını kaydetti. ORMANOĞLU, “Akçakiraz’ı kalkındırmak ve çevresini kalkındırmak her alana eşit hizmet üretmek amacıyla çıktığımız bu yolda işimiz zor rabbim zorumuzu kolay etsin inşallah. Altınçevre’nin en büyük problemini biliyorum, Yenice’nin biliyoruz, Akçakiraz’ı biliyoruz. Altınçevre’de Babaküstü Mahallesi’ne ve merkezdeki Zafer ve Hürriyet Mahallesi’ne birer tane bayan taziye evi ivedilikle yapmamız gerekiyor büyük bir ihtiyaç büyük bir zorunluluk oldu artık bu. Doğalgazı olmaya yere, kanalizasyona olmayan yere ilk hedefimiz imarı bitirdikten sonra doğalgaz ve kanalizasyon problemini Altınçevre’den başlayarak çözmek. Şintil’e gelelim, Şintil’in içilecek düzgün bir suyu yok, söz veriyorum ilk önce yapacağımız işlerden bir tanesi Şintil’i içilebilecek bir suya kavuşturacağız. Vatandaşla yöneteceğiz belediyemizi özellikle muhtarlarımız, köy imamlarımız, din görevlilerimizle beraber yapacağız. Yapacağımız önemli bir işte vatandaşa sormadan vatandaşın onayını almadan kesinlikle hiçbir işe girmeyeceğiz. Bu köy sadece benim değil o makamda biz oturabiliriz ama köy hepimizin hepimiz ortak karar vermemiz lazım. İyiye de kötüye de siz karar vereceksiniz yararlı olana da zararlı olana da siz karar vereceksiniz. Gelen para sizin gelip kontrol edebilirsiniz, şeffaf bir şekilde asacağız gelirimiz, giderimiz bu diye isteyen herkes ulaşabilecek. Belediyenin veya devletin arabasına kesinlikle binmeyeceğiz bunu göreceksiniz ısrarla ifade ediyorum ben Öğretmenin öğretmen ne maaş alıyorsa onun kadar maaş alacağım fazlasını fakir fukaraya, düşkünlere, yardıma muhtaç öğrencilere burs olarak vereceğim” dedi. 

Editör: İzzet TUMAY