AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI! AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI!

24 Ocak’ta meydana gelen depremde hasar alan Ortaçalı köyü camiinin temeli dualarla atıldı. Temel atma törenine İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, İl Müftüsü Selami Aydın ve köy halkı katıldı. Program kuranı kerim ile başladı.

AYDIN: CAMİLER VE MESCİTLER HİDAYETİN KAYNAĞIDIR

İl Müftüsü Selami Aydın, “Allah adına inşa edilen ilk ev Beytullah’tır. Orası hidayetin kaynağıdır. Mescitlerimiz Beytullah’ın şubeleridir. Allah için secde edilen yerlerdir. Cenap-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de ‘Allah’ın mescitlerini, Allah’a iman edenler ahiret gününe kesinkes inananlar namazlarını kulanlar zekatlarını verenler Allah’tan başkasından korkmayanlar Allah’ın mescitlerini inşa ederler, imar ederler, tamir ederler, mamur ederler, bakımını üstlenirler. İşte hidayete erecek olanlar bunlardır’ diyor. Cenap-ı hak” ifadelerini kullandı.

ŞERBET: CAMİNİN YAPIMINDA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM
İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet ise yaptığı konuşmada, “Müslüman bir toplum olarak mescitlere, camilere ihtiyaç vardır. 24 Ocak’ta ilimizde meydana gelen depremden dolayı ilimiz genelinde 85 camimiz hasar görerek yıkılmıştır. Bu 85 camiden 10-11 tanesi hariç diğerlerinin temeli atılarak bazıları hizmete dahil açılmıştır. Tabi burada gayret gösteren ilimiz müftüsüne ben sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun diyorum. Ortaçalı Köyümüz güzel bir köy. Tabi buraya da yakışan inşallah güzel bir cami yapacağız. Bunun köylülerimiz için ve Elazığ için hayırlı olmasını diliyorum. Ben burada arzu ederim ki inşallah en kısa zamanda tamamlanır, bir Cuma günü hem Cuma namazı kılarak açılışını da yaparız. ”dedi.