Elazığ'da gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Ligi Grup müsabakaları 25-27 Mart 2022 tarihleri arasında Yakup Kılıç Spor Salonunda, 9 Erkek 9 Kız takımı 216 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Elazığ'da gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Ligi Grup müsabakaları 25-27 Mart 2022 tarihleri arasında Yakup Kılıç Spor Salonunda, 9 Erkek 9 Kız takımı 216 sporcunun katılımı ile yapıldı. Müsabakalarda 12 takım dereceye girerek bir Üst Tura çıktı. 
Üst tura çıkan takımlar şöyle: 
 

ERKEKLER: Elazığ, Malatya, Van, Iğdır, Bingöl, Tunceli 

DEMİR KIZLAR HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR DEMİR KIZLAR HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

KIZLAR: Van, Malatya, Bitlis, Bingöl, Elazığ, Tunceli

İl Müdürümüz Abdulsamet EREN Yaptığı Açıklamada: Elazığ Gençlik ve Spor Kulübümüzü hentbol, basketbol, yüzme, bocce ve birçok farklı branşta faaliyet gösteriyor. Biz her zaman Sporcularımızın ve Antrenörlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Müsabakalarda İlimizden temsil eden Elazığ Gençlik ve Spor Kulübümüzün göstermiş oldukları üst düzey performansla hem kız hem erkek takımımız çeyrek final maçlarına katılmaya hak kazanmıştır. Çeyrek final müsabakalarında da takımlarımızın iyi sonuçlar alacağına inanıyorum. Müsabakada yarışan tüm sporculara, Antrenörlere ve Hakemlerimize başarılar diliyorum, " dedi