Elazığlı Deprem Uzmanı ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci GÖRÜR, Elazığ’da meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki deprem ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Elazığ’da afet boyutunda bir deprem beklemiyorum. Endişeye mahal yok” dedi. 

Ekran görüntüsü 2023-12-30 171756

Saat 16.26’daMerkez üssü Elazığ olan Kandilli Rasathanesi’ne göre 4.4, AFAD’a göre 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.  Elazığlı Deprem Uzmanı ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci GÖRÜR, Elazığ’da meydana gelen depremi değerlendirdi.  Prof. Dr. GÖRÜR, Elazığ’da büyük bir deprem beklemediğinin altını çizerek “Endişeye mahal yok” dedi. GÖRÜR, “Elazığ Küllük’te 4,4 deprem oldu. Depremin yeri DAF’ın daha önce kırılan Sivrice ile Malatya arasındaki kesimi. Bu kesim muhtemelen 6 Şubat depremlerinde stres transferi ile yüklendi. Bu deprem de bu zon içerisinde yüklenme nedeniyle olan bir küçük deprem. Elazığ’da afet boyutunda bir deprem beklemiyorum. Endişeye mahal yok. Sevgiyle” dedi. 

KELEŞ, TÜBİTAK PROJE SERGİSİ’NDE ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ KELEŞ, TÜBİTAK PROJE SERGİSİ’NDE ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Editör: İzzet TUMAY