Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İdris Alan, 6 Şubat depreminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  

Asrın felaketi olan ve Elazığ ile birlikte 11 il ve 14 milyon insanımızı etkileyen 6 Şubat depremlerinde 50 bin can kaybı yaşadıklarını ifade eden Başkan Alan, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde 7.7 ile 7.6 şiddetinde iki büyük depremi yaşadık. Depremimden ilimizin de önemli oranda etkilenmesine rağmen özellikle yıkımın daha fazla olduğu illerdeki afetzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak, maddi ve manevi destek vermek için devletimizin tüm birimleriyle birlikte Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve aziz milletimizin her bir ferdiyle birlikte var gücümüz gayret gösterdik. 24 Ocak 2020 ve 6 Şubat depremlerinde maddi ve manevi kayıplarımız oldu. Bu acıları hafifletmek amacıyla tüm halkımızın dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu gösteren ve bizleri gözyaşlarımızla birlikte duygulandıran örnek fedakârlıklara da şahit olduk.  Başta Elazığ Belediyesi olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamız ile STK ve aziz hemşerilerimizin deprem bölgesindeki afetzedelerin yardımına koşmak için gösterdikleri özverili gayretleri unutmadığımız gibi, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı da asla unutmayacağız. Rabbim bir daha bu ülkeye ve milletimize böylesi acılar yaşatmasın. 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.” 

“6 ŞUBAT DEPREMİNDE HEMŞERİLERİMİZLE BİRLİKTE FİRMALARIMIZ DA SEFERBER OLDU”  

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan,  şehrimizde yatırım yaparak istihdam ve üretime katkıda bulunan firma ziyaretlerini süründürüyor. 

Bu kapsamda Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde mobilya ve ahşap sektöründe faaliyet gösteren Altıngök Raf ve Ofis Mobilya Fabrikasını ziyaret eden Başkan Alan, Yönetim Kurulu Başkanı Ecmain Altungök’ten bilgiler aldı. 

ELAZIĞ’DA YANAN MİNİBÜS KULLANILAMAZ HALE GELDİ ELAZIĞ’DA YANAN MİNİBÜS KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Ticaret Odası Başkanı İdris Alan ve ekibinin işyerlerini ziyaret etmesinden dolayı teşekkür eden Altıngök Raf ve Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ecmain Altıngök, bu ziyaretlerin sanayicilerin motivasyonunu arttırdığını, Başkan Alan’ın desteklerinin ve gayretlerini her zaman yanlarında görmekten mutlu olduklarını dile getirdi. 

İlimizin köklü firmalarından olan Altıngök Büro Mobilya’nın OSB’de hizmete açtığı yeni fabrikayı ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, 200 kişilik istihdam sağladıkları için işyeri sahibi Ecmein Altungök’e teşekkür etti.  

Başkan Alan’ın ziyaret ettiği ikinci firma ise araç üstü ekipman ve vinç sektöründe hizmet veren Serimak firması oldu. 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ın kendilerini işyerlerinde ziyaret etmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Serimak Yönetim Kurulu Üyesi Halil Akpınar, en önemli sorunlarının kalifiye eleman problemi olduğunu, bu konunun Bakanlıklar ve Federasyonlar nezdinde yapılacak görüşmelerle çözülmesi talebini iletti.  

6 Şubat 2023 depreminde büyük bir gayret ve fedakârlık göstererek arama-kurtarma çalışmaları ile enkaz kaldırma faaliyetlerine katkılarından dolayı Serimak Yönetim Kurulu Başkanı Halil Akpınar ve Aydın Akpınar’a teşekkür eden Başkan Alan;   “Allah o günleri tekrar geri getirmesin, bizlere de göstermesin. O zor günlerde özellikle Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu Beyefendi bizleri arayarak deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarına destek vermemiz konusunda seferber olmamızı istedi. Bizler de hemen Serimak Vinç sahibi ve meclis üyemiz Aydın Akpınar’ı aradık. Kendileri TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile dönemin bakanıyla da hemen irtibata geçip bir Elazığlı olarak bizi gururlandırdı ve deprem bölgesine çok üstün başarılara imza attı.   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu beni arayıp, bu gayretlerinden dolayı kendisi adına bu arkadaşlarımıza teşekkür etmemi istedi.  Bizler de bugün kendilerine plaket vermek için buradayız. Yapmış olduğu üstün başarılardan dolayı çalışmalardan dolayı Odam ve şahsım adına kendilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Başkan Alan, ilimize ekonomik katkı sunan firma ziyaretlerine önümüzdeki günlerde de devam edecek. 

Editör: İzzet TUMAY