Elazığ Adliyesi önünde, Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah AKIN öncülüğünde bir araya gelen avukatlar, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve partililer, İsrail'in son aylarda işlediği savaş suçlarına karşı güçlü bir tepki gösterdi ve suç duyurusunda bulunuldu. 

İl Başkanı Abdullah Akın’ın yaptığı basın açıklamasının tam metni şöyle: ‘’Hukuk Camiamızın pek muhterem Avukatları, Sivil toplum kuruluşlarımızın muhterem başkanları, çok saygıdeğer hemşehrilerim ve basınımızın güzide temsilcileri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün burada İsrail’in işlediği savaş suçlarından dolayı, Bu işin sorumluları hakkında suç duyurusu yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Hepimizin bildiği üzere İsrail kadın, çocuk, yaşlı demeden bir aydır tüm Dünyanın gözünün içine baka baka katliamlarını sürdürüyor. Yapılan katliamlar, işkenceler kulakları tırmalıyor, kalpleri yaralıyor. Elimize ulaşan son verilere göre 3648 çocuk, 2290 kadın, 2858 yetişkin erkek olmak üzere toplam 8 bin 796 masum sivil katledilmiştir. Bu tablo karşısında necip milletimiz doğal olarak sokaklara dökülmüş ve kendi yetki verdiği mevcut iktidarın fiili adımlar atması için meşru taleplerde bulunmuş ve bulunmaya devam ediyor. Milletimiz İsrail’i korumak için Malatya Kürecik’te kurulan radar üssünün kapatılmasını istiyor, yine bombardıman uçaklarının kalktığı Amerikan üssü olan Adana İncirlik üssünün kapatılmasını istiyor, İsrail ile ticaretin durdurulmasını istiyor, milletimiz İsrail ile tüm diplomatik ilişkilerin askıya alınmasını istiyor ve bunun gibi bir çok adımların atılmasını istiyor. Ancak üzülerek görüyoruz ki mevcut iktidar, İsrail’i bu katliamdan vazgeçirecek ciddi bir girişimde bulunmadığı gibi bu isteklere kulaklarını tıkıyor. Ben mevcut iktidara soruyorum,  ülkemizin yönetim şekli Cumhuriyet değil midir ve bu yönetim anlayışına göre Egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil midir ? Eğer siz bu milletin seçtiği, yetkilendirdiği kişiler iseniz, Bu millet bu zulmü durdurmanızı ve fiili adımları atmanızı istiyor ! Öyleyse bu zulmü durdurun ! yetki sizin elinizdedir! Niçin hala fiili bir adım atmıyorsunuz ! Yoksa Sizin bu milletten başka birine  minnet borcunuz mu var ? Çıkın konuşun. Muhterem arkadaşlarım 

ELAZIĞ’DA BİR GÜNDE 15 FARKLI YANGIN ELAZIĞ’DA BİR GÜNDE 15 FARKLI YANGIN

Türkiye 5000 yıllık bir devlettir. Çadır devleti değildir. Ey İsrail, Ey Amerika, ey zalimler siz bu milleti daha tanımıyor olabilirsiniz. Ama atalarınız iyi tanır. Tarihi kendi kitaplarınızdan değil bizden öğrenin. Allah’ın izniyle bu millet karar verdiği zaman, sizin taç giydirdiğiniz krallar bu milleti durduramaz. Hiç bir şey bilmiyorsanız tarihe bakın ve ibret alın. Başkalarına sığınmanız beyhudedir, boşunadır. Bu millet sabreder, erdemlidir ve sabrının taştığı noktada neyin arkasına saklanırsanız saklanın size mutlaka adil bir ceza verir. İşte milletin adliyesi burada, işte milletin mahkemeleri burada ! Sizi mutlaka bu yüce adaletin huzuruna inşallah çıkaracağız. Bugün bu gayeyle İsrailli yetkililer ve savaş çıktığında Türkiye’den israile savaşa giden israilliler hakkında Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı olarak kurum adına suç duyurusunda bulunuyoruz. Buraya gelerek bize destek veren tüm avukatlarımıza, STK’larımızın başkanlarına, muhterem muhtarlarımıza ve muhterem hemşehrilerimize ve gönlü bizimle olan herkese, basın mensuplarımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu programın en büyük hayırlara vesile olmasını diliyor saygılarımı tekrardan arz ediyorum. Esselamualeyküm.  

Editör: İzzet TUMAY