Yapımcı, yönetmen, şair, yazar ve aynı zamanda gazeteniz TURAN köşe yazarlarından Şener DANYILDIZ’ın ilk romanı ‘Gönül Muallime’ adlı romanı okuyucularıyla buluştu. 

‘Gönül Muallime’ adlı roman, idealist bir öğretmenin, önüne çıkan her engeli kararlı ve ısrarlı mücadelelerle aşarak kutlu başarılara ulaşmasının hikâyesi.. Bu romanda yıllarca ihmal edilen Anadolu Türk köylüsünü idealist, vefakâr ve fedakâr öğretmen hanımlarla kalkındırma çabaları sergileniyor. Şehirde öğretmen olma şevkiyle yetişip Anadolu köylerine giderek büyük işler başaran Türk kadını, bu milletin ana direği olarak lanse ediliyor.. 

I M G 20240124 W A0001
Roman, insanlara eğitimin sadece ders bilgileriyle sınırlı olmadığını, bunun yanında halkın da her alanda eğitilmesi gerektiğini açık bir şekilde gösteriyor. Türk kadınının toplumsal hayatın her alanındaki çarpıcı başarıları, kalkınma hamlesinin itici gücü olmuştur. Hevesli genç öğretmenler var oldukça milletimizin geleceğinden her zaman emin olabiliriz. 

I M G 20240124 W A0003

ELAZIĞ RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK ELAZIĞ RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Editör: Haber Merkezi