Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele' kapsamında düzenlenmiş olan “SİBERGÖZ-37” operasyonlarında 156 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu. 

İçişleri Bakanı Ali YERLİKAYA, Elazığ'ın da aralarında olduğu 77 ilde Çevrim içi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele kapsamında düzenlenen “SİBERGÖZ-37” operasyonlarında 156 şüphelinin yakalandığını duyurdu.  

Bakan YERLİKAYA, çocukları korumanın en hassas olunan konulardan biri olduğunu belirterek Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerin 7 gün 24 saat görevlerinin başında olduğunu belirtti. Bakan Yerlikaya, operasyonlar hakkında şu şekilde bilgilendirme yaptı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak ve Bayburt olmak üzere toplam 77 ilde düzenlenen “SİBERGÖZ-37” operasyonlarında şüphelilerin; CPS (Çocuk Koruma Sistemi) ve NCMEC (Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi) isimli uluslararası kuruluşlarla yapılan çalışmalar sonucu; çocuklara ait cinsel içerikli fotoğrafları ve videoları bilgisayar ortamında indirdikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucu Çok sayıda dijital materyale el konuldu." 

Bakan YERLİKAYA, operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik ederek "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle" ifadelerini kullandı." 

ELAZIĞ'DAKİ CİNAYETLE İLGİLİ 2 TUTUKLAMA ELAZIĞ'DAKİ CİNAYETLE İLGİLİ 2 TUTUKLAMA

Editör: İzzet TUMAY