Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Sigorta Acenteleri İcra Komitesi işbirliği ile “Sigorta Acenteleri Kurultayı”  düzenlendi. 

Kurultaya sektörün öncü kurumları ile birlikte TÜSAF Yönetimi, her ilin sigorta acenteleri il delegeleri, Ticaret Odaları sigortacılık meslek komite üyeleri, Türkiye genelindeki sigorta acenteleri derneklerinin yönetim kurulları katıldı. 

TOBB-SAİK işbirliği ile  16 Ocak’ta Ankara TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen kurultaya, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası adına 14. Gurup Sigortacılık Komite Başkanı İzzetin Karabulut katıldı. 

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi’nin çalışmalarına her zaman destek sağladıklarını ifade eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bundan sonraki süreçte de aynı sinerji ile devam edileceğini belirtti. 

DASK ve Türkiye Sigorta Birliği yetkililerinin de katıldığı kurultayda sigorta acentelerinin bu sektörün olmazsa olmazı olduğu ve acente payının daha da yükseltilmesi, kaliteli ve sürdürülebilir iş süreçlerinin devam etmesine vurgu yapıldı. 

DASK yenileme oranlarını artırmak için yenileme oranı yüksek olan ve doğru bilgiler ile poliçe düzenlemeye özen gösteren sigorta acentelerine artı komisyon gibi ek avantajların sunulması konusunda çalışmalar yapılmasının gerekliliği ifade edilen kurultayda, olası depremlerde daha hızlı aksiyon alabilmek adına bölge müdürlükleri kurma yönünde adım atılması görüşü benimsendi. 

Toplantıya Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen katılan14. Gurup Sigortacılık  Komite Başkanı İzzettin Karabulut, kurultayın oldukça verimli ve yoğun katılımla gerçekleştiğini,  TOBB-SAİK’in bu organizasyonla meslektaşları ile sektörün öncü kurumlarını bir araya getirmekle, sigorta sektörünü çok iyi temsil ettiklerini bir kez daha kanıtladıklarını ifade etti.  

Kurultayda ele alınan konular ve kararlarla ilgili Elazığ’da da toplantı yapacaklarını ifade eden Karabulut, “Bu programın gerçekleşmesini sağlayan TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ve SAİK yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.  

‘’ELAZIĞ'DA 85 BİNE YAKIN VATANDAŞIMIZI İŞE YERLEŞTİRDİK..!’’ ‘’ELAZIĞ'DA 85 BİNE YAKIN VATANDAŞIMIZI İŞE YERLEŞTİRDİK..!’’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde değişik sektörlerin sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu birçok yeni kurultayın yapılacağını ifade eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, bu kurultaya Elazığ TSO adına katılarak sektörün sorunlarını dile getiren 14. Gurup Sigortacılık Komite Başkanı İzzettin Karabulut’a teşekkür etti. 

Editör: İzzet TUMAY