AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol KELEŞ, Sivrice Atıksu Arıtma Tesisi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri açıklarken uzun bir süredir atıl halde duran ve arıtma yapmayan bu tesisin Ağustos ayından çalışır bir şekilde teslim edileceğini söyledi.
Atıl halde duran ve arıtma yapmayan Sivrice Atıksu Arıtma Tesisi’nin yeniden faaliyete geçmesi için daha önce gerekli tadilat ödeneğinin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandığını, 2014 Yılı birim fiyatlarına göre 6.9 Trilyon TL bedelle tamamlanan Sivrice Atıksu Arıtma Tesisi arıtma yapamadan âtıl hale geldiğini ve Hazar Gölü’ndeki kanalizasyon sorununun çözümü için Sivrice Atıksu Arıtma Tesisi yıllar kısa bir süre sonra faaliyete geçeceğini belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol KELEŞ; ‘’Yapılan ihalede de belirtildiği üzere firmaya yapım işi için 6 aylık bir süre belirlendi. Firma bu süre zarfında tesisi bitirip teslim etmek zorunda. 2014 yılında tamamlanmış bir arıtma sistemi. Ama çok kısa bir süre çalıştıktan sonra devre dışı kalmış çalışmayan bir sistem görüntüsündeydi. Bunun için İl Özel İdaresi zaten bizden önce seçimden önce Çevre Şehircilik Bakanlığı’nda bir girişimde bulunmuşlardı. Ama ödenek konusunda bir sonuca varılamamıştı. Geçmiş yıllarda yapılan ancak değişik teknik problemler sebebiyle rantabl olarak işletilemeyen Sivrice Atık Su Arıtma Tesislerini hizmete almak amacıyla yaptığımız çalışmalar olumlu neticelendi. Gelinen son durum itibariyle Sivrice Atıksu Arıtma Tesisi; firma önümüzdeki ağustos ayında tesisi çalışır bir şekilde teslim edecek.’’ Diye konuştu.

DOĞU’NUN ‘İNCİSİ' HAZAR GÖLÜ’NE KAÇAK YAPILAŞMA VE KANALİZASYON DARBESİ! DOĞU’NUN ‘İNCİSİ' HAZAR GÖLÜ’NE KAÇAK YAPILAŞMA VE KANALİZASYON DARBESİ!


 

Editör: İzzet TUMAY