Elazığ’da Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tatlıcılarda ve pastanelerde "tatlı telaşı" başladı. 
Müşterilerinin damak tadına göre en iyi tatlıyı yapıp, tezgâhlarını süsleyen pastaneler, tatlı çeşitleriyle göz dolduruyor. Pastaneler iş yerlerinin camına "Bayramlık Tatlı Siparişi Alınır" yazısını asarak müşteri çekiyor. Bayram için tüm hazırlıklarını tamamlayan tatlı imalatçıları yoğun bir mesaiye giriyor. İmalathanelerde çalışan ustalar ise vatandaştan gelen sipariş üzerine en iyi tatlıyı çıkarmak için canla başla çalışıyor. Tatlı işletmeleri, vatandaşın bu bayramda da kaliteli hizmet alabilmeleri için siparişlerini son güne bırakmaması tavsiyesinde bulundu. 

'KURAKLIĞIN EN NET FOTOĞRAFI' YERİNİ BOLLUĞUN EN NET FOTOĞRAFINA BIRAKTI 'KURAKLIĞIN EN NET FOTOĞRAFI' YERİNİ BOLLUĞUN EN NET FOTOĞRAFINA BIRAKTI

Vatandaşların tatlı siparişlerini son güne bırakmamaları noktasında uyarılarda da bulunan esnaflar, “Şu anda rağbet sektöre göre çok değil ama yine de beklentilerimizi karşılıyor. Bayram tatlısız olmaz. Bayram deyince akla tatlı, tatlı deyince de akla bayram gelir” ifadelerini kullandı. 

Editör: İzzet TUMAY