Elazığ Lisesi ile Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi’nde ayrı ayrı görücüye çıktı…

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında Elazığ Lisesi ile Bilim ve Sanat Merkezi’nde Bilim Fuarı düzenlendi…

ELAZIĞ LİSESİ YENİ BİNASINDA…
Kuruluş tarihi 1891 yılına kadar uzanan Elazığ Lisesi'nde, TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI düzenlendi.

2020 Yılı’nda yaşanan Elazığ depremi sonrası eski binası yıkılıp yeni binasında eğitim vermeye başlayan lisede proje okulu etkinlikleri kapsamında kültür, sanat, spor ve bilimsel etkinliklere devam ediliyor.

Bu doğrultuda 10-11 Mayıs tarihleri arasında TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI gerçekleştirildi. 

Proje kapsamında Okul Müdürü Erdal AYDIN, Proje Yürütücüsü Fatih Mehmet ÇELİK, proje danışmanı 25 öğretmen ve 81 görevli öğrenci, gerçekleştirdikleri 25 projeyi eğitim çevreleri ve fuarı gezen ziyaretçilerin beğenisine sundular. 

KILIÇDAROĞLU ELAZIĞ’A TEMEL ATMAYA GELİYOR! KILIÇDAROĞLU ELAZIĞ’A TEMEL ATMAYA GELİYOR!

İki gün boyunca devam eden fuarı gezen çok sayıdaki ziyaretçi, öğretmen ve öğrencilerin büyük emekle ortaya koydukları projeleri ilgiyle izleyip beğeni ve takdirlerini dile getirdiler…

ELAZIĞ BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NDE
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi tarafından da Bilim Fuarı düzenlendi.
Bilim ve Sanat Merkezi’nde yer alan fuarın açılışına Elazığ İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih KÖMÜRLÜ, öğrenci, öğretmenler ile çok sayıda davetli katıldı.

25 PROJE SERGİLENDİ
Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi Proje Koordinatörü Tuba ERBEN, fuarda 25 projenin sergilendiğini belirterek, “Her yıl düzenlendiği gibi bu yıl da TÜBİTAK’ın desteği ile birlikte öğrencilerimizle birlikte TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını sergiledik. Burada 25 projeyi 51 öğrencimiz ve 14 danışman gözetiminde tamamladık. Öğrenci ve öğretmenlerimizin özverili çalışmalarıyla sergimiz tamamlandı.” diye konuştu.
Fuara katılan öğrenciler projeleri hakkında katılımcılara bilgiler verdiler…