Elazığlı Hemşehrimiz Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci GÖRÜR, Tunceli ve Bingöl ile ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. GÖRÜR açıklamasında Tunceli ve Bingöl’ün risk altında olduğunu söyleyerek bölgenin depreme dirençli hale gelmesi gerektiğini söyledi.  

VEKİL KELEŞ: TOPLUM İÇİN DAHA SAĞLIKLI VE ADİL BİR GELECEK İNŞA EDİYORUZ VEKİL KELEŞ: TOPLUM İÇİN DAHA SAĞLIKLI VE ADİL BİR GELECEK İNŞA EDİYORUZ

GÖRÜR, “Arkadaşlar, bugün Hürriyet Gazetesinde okudum. Tunceli’de güzel şeyler oluyor. Tunceli Valisi sayın Bülent Tekbıyıklıoğlu’nu tebrik ve takdir ediyorum. Tunceli ve Bingöl cidden risk altında. Yapılanlar çok yararlı ama Tunceli’yi gerçekten tam anlamıyla depreme hazırlayacak şeyler değil. Bu iş Belediye ile birlikte omuz omuza yapılmalı. Kentin tüm bileşenleri, yani Tunceli’nin halkı, altyapısı, yapı stoku, ekosistem ve çevresi ve ekonomisinin olası depremde ne kadar ve nasıl zarar göreceği araştırılıp tespit edilmeli ve bunlar üzerinde zarar azaltıcı çalışmalar yapılarak deprem dirençli hale getirilmelidir. Sayın valimize hassasiyeti için teşekkür ederim, sevgiyle” dedi. 
 

Editör: İzzet TUMAY