AKGÜN GÖREVİNİ KÜBRANUR ÇELİK’E DEVRETTİ  AKGÜN GÖREVİNİ KÜBRANUR ÇELİK’E DEVRETTİ 

Elazığ Yeni Sanayi Sitesi’nin Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde yapılması Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görüldü. 

Ekran görüntüsü 2023-10-20 173134

Gazeteniz TURAN en son 08.08.2023 tarihinde SANAYİ SİTESİ NE ZAMAN TAŞINACAK? başlığı ile kamuoyuna duyurmuştu, haberde; ''Suriyeli sığınmacıların çoğunlukla yaşadığı Sanayi Mahallesinde bulunan sanayi sitesinin bulunduğu bölgeden taşınması konusu çözümsüzlüğünü koruyor. Esnafların büyük bir çoğunluğunun kiracı olduğu sanayi sitesinde, herkesin kendi işyerine kavuşması için yeni sanayi sitesi yapılması için hala ciddi bir adım atılamadı... '' ifadelerine yer vermişti...

Elazığ’da kamuoyunun ve özellikle sanayi sitesi esnaflarının merakla beklediği Yeni Sanayi Sitesi’nin yapılacağı yer netleşti. Açıklamaya göre Elazığ Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde Yeni Sanayi Sitesi’nin yapılması Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görüldü. 

WhatsApp_Image_2023-10-20_at_16.01.03_1

Açıklamada: “Sanayi Sitesi esnafımızın heyecanla beklediği "Yeni Sanayi Sitesi" arzusunu gerçekleştirmek üzere, AK Parti milletvekilleri olarak, belediyemiz ve il teşkilatımızla birlikte durmadan duraksamadan çalışmaya devam ediyoruz. Sanayi Sitesi esnafımızın bu özlemini gerçekleştirmek üzere yaptığımız çalışmalar doğrultusunda müracaatını yaparak talepte bulunduğumuz "Elazığ Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde, Sanayi sitesi yapımı amacı ile 952.539 metrekare alan 2018/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görülmüştür." İlimizin yıllardır beklediği "Yeni Sanayi Sitesi" süreci tamamlanıncaya kadar çalışmalarımız, takiplerimiz devam edecek ve Allah'ın izniyle konu çözüme kavuşturulacaktır” denildi.