Türk Ocakları Elazığ Şubesi’nde Bayram’ın 3. Günü gerçekleştirilen bayramlaşma programında Başkan Vahit DABAK ile yönetim kurulu üyeleri, üyeler ve çeşitli STK Başkan ve temsilcileriyle bir araya geldiler.

Bayramlaşmanın ardından gündemi değerlendiren Türk Ocakları Elazığ Şubesi Başkanı Vahit DABAK, yaptığı konuşmada şu ifâdelerde bulundu.

69092721-8CC5-49EF-9548-B67B8F6D38ED

MİLLETVEKİLİ AĞAR'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI MİLLETVEKİLİ AĞAR'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

“Değerli başkanlarım, Kıymetli Üyelerimiz Elazığ basınının değerli temsilcileri…

Bizi bu Mübarek Kurban bayramında, Bu kutlu çatı altında yeniden bir araya getiren yüce Rabbimize şükürler olsun.

Yeryüzünün muhtelif yerlerine dağılmış her daim İslam’ın bayraktarı, sancaktarı olan Türk Milleti’nin ve Türk Devletlerinin’de Mübarek Kurban Bayramı’nı en samimi dileklerimizle yürekten kutluyoruz.

Ellerin ve kalplerin Allah’a yöneltilip, dualar ve niyazlarla Kurban vazifesini eda ederken ilk niyazımız rabbim zulüm ve eziyet çekerek yaşamını sürdüren tüm soydaşlarımıza güç, kuvvet, ve hürriyet ver.

Yüce Rabbim özellikle Türkistan’da Çin zulmüne, soykırıma maruz kalan asimile edilmeye çalışılan kardeşlerimizin yar ve yardımcısı ol. Ülkemizde iç ve dış mihraklar tarafından yönetilen vatan hainlerine, Türk devletinin malum düşmanlarına, polis asker katillerine fırsat verme diyoruz. Şahadet şerbeti içmiş bütün kolluk kuvvetlerimize, terör mağdurlarına rahmet ve mağfiret diliyoruz. İlimizde basın mensuplarına yapılan saldırıyı katı bir şekilde kınıyoruz.

Türk-İslâm Âleminin ve burada bulunan siz dostlarımızın şahsında tüm hemşehrilerimizin bayramını kutluyoruz.”