Elazığ İYİ Parti Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez, vekillik yolunda temaslarını sürdürmeye devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Sönmez, amaçlarının 2 vekil çıkarmak olduğunu vurguladı.

İş-Kur İl Müdürü Abdullah Balcı’yı ziyaret eden Sönmez, şehrin iş istihdamına yönelik görüş alışverişinde bulundu. İYİ Parti’nin Elazığ’dan milletvekili çıkarmasıyla birlikte işsizlik sorununun büyük ölçüde çözüleceğini bildiren Sönmez, “ Bu şehrin sorunlarını biliyoruz, sokaklarda işsiz kalan çaresiz gençlerimizide görüyoruz. Türkiye’de ki işsizlik sorunun çözülmesi için yeni bir kana ihtiyaç var. “ ifadelerinde bulundu.

GİTTİĞİMİZ HER İLÇEDE YEREL ESNAF  SÜPER MARKETLERDEN ŞİKAYETÇİ

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez’in bir sonraki durağı Elazığ’ın Ağın İlçesi oldu. İlçe halkıyla bir araya gelen Sönmez, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

İlçelerde açılan süper marketlerin yerel esnafı olumsuz etkilediğini vurgulayan Sönmez, bu marketlerin ilçe ekonomisini olumsuz etkilediğini dile getirdi.

YILDIRIM: 28 MAYIS SİYASİ TERCİHİN DEĞİL, VİCDANİ MUHASEBENİN GÜNÜDÜR  YILDIRIM: 28 MAYIS SİYASİ TERCİHİN DEĞİL, VİCDANİ MUHASEBENİN GÜNÜDÜR 

Gezdiği birçok ilçede vatandaşların Süper Marketlerden şikayetçi olduğunu belirten Sönmez, “Vatandaş bize emaneti teslim ederse göreceksiniz Elazığ’ın bölgecilik yapmadan, mikro milliyetçilik yapmadan, her bölgesinin milletvekili olacağız. Elazığ’ın her bölgesinin hukukunu savunacağız. Bu gibi bölgelere yapılan haksızlıklara müdahale edilmesi için gereken mücadeleyi vereceğiz. Bir yerde 50 tane 60 tane memurun maaş alması aynı zamanda bu paraların bu ilçede harcanması anlamına gelir. Bu esnafada fayda getirir, burda yaşayan insanlarada fayda getirir. Kısmi bir rahatlığa sebep olur. Mesela benim gezdiğim ilçelerde özellikle esnaf büyük AVM’lerin ilçelere getirilmesinden büyük rahatsızlık duyuyor. Çünkü büyük AVM’ler geldiği zaman esnaf artık iş yapamıyor. Adam gidiyor kırtasiye malzemesini ordan alıyor, etini ordan alıyor, burada yerli Ağınlı kasap, Ağınlı manav, Ağınlı dükkan çalıştıran müşterisini kaybediyor. Bir bakıyorsunuz 10 tane 15 tane aile geçim sıkıntısına girmiş. Onun için bunların hepsine düzenlenme getirilmesi gerekiyor.” dedi.