“AŞİYAN’DA BİR ÖLÜ ORHAN VELİ’YİM’ TİYATRO OYUNU SEYİRCİSİYLE BULUŞTU  “AŞİYAN’DA BİR ÖLÜ ORHAN VELİ’YİM’ TİYATRO OYUNU SEYİRCİSİYLE BULUŞTU 

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol KELEŞ, 2016 yılından beri hizmet veremeyen, Arkeoloji ve Etnografya Müzesinin Harput yolu üzerinde ki 8. Kolordu Komutanlığı Kışlasının içerisinde yer alan “Mekteb-i İdad-i Hamidiye-i Mülkiye” binasına taşınacağını ve burada hizmete başlayacağını söyledi. 

fdda2f15-8973-4ae3-9428-1f1cb4297b2b

Vekil KELEŞ, yaptığı açıklamada, ‘’2016 yılından beri hizmet veremeyen, Arkeoloji ve Etnografya Müzemiz yeni yerine taşınıyor. Yaptığımız girişimler sonrasında, Harput yolu üzerinde 8. Kolordu Komutanlığı Kışlasının içerisinde yer alan “Mekteb-i İdad-i Hamidiye-i Mülkiye” binasının Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devri gerçekleşti. Yapılacak olan fiziki düzenleme işlemleri sonrasında, kısa süre içerisinde Arkeoloji ve Etnografya Müzemiz halkımıza hizmet vermeye başlayacaktır. Bu süreçte desteklerinden dolayı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı’ya ve yakın ilgi ve desteklerinden dolayı Milli Savunma Bakan Yardımcısı değerli hemşehrimiz Şuay Alpay’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Aziz şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun’’ dedi.