ELAZIĞ’DA AVCI ADAYLARINA YÖNELİK SINAV ELAZIĞ’DA AVCI ADAYLARINA YÖNELİK SINAV

Cumhur İttifakı Elazığ Milletvekilleri Semih IŞIKVER, Prof. Dr. Erol KELEŞ, Ejder AÇIKKAPI ve M. Rıdvan NAZIRLI, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol ÖZVAR’ı ziyaret ederek Fırat Üniversitesi bünyesinde yeni bölümler ve üniversitenin ihtiyaçları hususunda istişarelerde bulundular. Görüşmede Yazılım ve Bilişim Enstitüsünün kurulması olumlu karşılanırken, Hukuk Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Palu Meslek Yüksek Okulu talepleri de gündeme taşındı… 

ÜNİVERSİTEMİZ VE İLİMİZ ADINA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖRÜŞME OLDU… 

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede Fırat Üniversitesi ve Elazığ adına çok önemli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, “Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz Sayın Prof.Dr. Erol Keleş, Sayın Ejder Açıkkapı ve Sayın Mahmut Rıdvan Nazırlı ile birlikte YÖK Başkanımız Sayın Prof.Dr. Erol Özvar’ı makamında ziyaret ederek, Fırat Üniversitesi’nin ihtiyaç ve beklentileriyle ilgili istişarelerde bulunduk. 

Üniversitemiz 40 bini aşkın öğrenci ve 4 binler seviyesindeki akademik kadrolar ve diğer personelleri ile şehrimiz açısından çok önemli bir ekonomik değerdir. Üniversitemizin akademik ve bilimsel çalışmaları ile Ülkemizde ve dünya sıralamasında sahip olduğu çok kıymetli bir konumu bulunmaktadır. Bunu çok daha ileri seviyelere taşıma hususunda Rektörümüz Prof.Dr. Sayın Fahrettin Göktaş çok özverili bir gayret içindedir. 

Cumhur İttifakı Milletvekilleri olarak üniversitemizin ilimize tüm boyutları ile çok daha yüksek düzeyde değer katması hususunda YÖK Başkanımız Sayın Prof.Dr. Erol Özvar ile yaptığımız görüşme çok olumlu geçmiştir. Özellikle Yazılım ve Bilişim Enstitüsü kurulması talebimiz olumlu karşılanmıştır. Bununla birlikte, Hukuk Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Palu Meslek Yüksek Okulu ve yeni yapılacak olan Üniversite Hastaneleri hususlarında da istişarelerde bulunduk. 

Ülkemizin çok önemli Üniversiteleri arasında yer alan Fırat Üniversitesi’nin bu büyüme süreci inşallah yakın gelecekte çok daha farklı boyutlara evrilecektir. 

Bu düşüncelerle, Sayın YÖK Başkanımız Özvar başta olmak üzere Sayın Vekillerimiz Prof.Dr. Erol Keleş’e, Ejder Açıkkapı’ya ve Mahmut Rıdvan Nazırlı ile Sayın Rektörümüze teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu. 

Editör: İzzet TUMAY