Türk Büro-Sen Elazığ Şube Başkanı Tarkan Ömer BANKUR, memur ve emeklilere yapılan yeniden değerlendirme zam oranları hakkında bir açıklama yayınladı.

BANKUR açıklamasında şu konulara değindi. 

"Türk Büro-Sen olarak, dün açıklandığı an itibariyle %25’lik zammın yetersiz olduğunu ve beklentileri karşılamadığını  kamuoyu ile paylaşmıştık.

YUNUS GENÇ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK! YUNUS GENÇ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK!

Nitekim akşam bu amaçla gerçekleştirdiğimiz Twitter etkinliğine kamu çalışanlarının vermiş olduğu desteğin sesi bugün yapılan açıklamayla yankı bulmuştur.

Bunun üzerine Sendikamızın Bağlı Olduğu Konfederasyon Türkiye Kamu-Sen Başkanlar Kurulu acil toplanarak talep ve beklentiyi Cumhurbaşkanımıza iletme kararı almıştır. Bu sabah Cumhurbaşkanlığı makamı ile yapmış oldukları görüşme ile kamu çalışanlarının beklentisini Cumhurbaşkanlığı makamına iletmişlerdir. 
Sayın Cumhurbaşkanının bugün Grup toplantısında  yaptığı açıklamada, maaş artış oranının %30’a çıkarılmasıyla önemli bir adım atılmış ancak, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılamamıştır. 

Gelinen bu noktada, kamu çalışanlarına ve emeklilerimize seyyanen bir ücret artışı yapılması yaşanan ücret adaletsizliğinin ve gelir kaybının giderilmesi anlamında en doğru yaklaşım olacaktır. Ayrıca Dün %25 zamma alkış tutanlar bugün ki artışı kendilerinin başarısıymış gibi  Kamuoyunun zihniyle dalga geçmektedirler. Türk Memuruda, Asil Türk Milletide Kimin nasıl bir mücadele verdiğini görüyor. 

Bir kez daha görülmüştür ki, memurumuzun sendikal mücadeleye destek vermesi kazanımların asıl mimarıdır.

Bu vesileyle dün gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliğe büyük katılım sağlayarak kamu çalışanlarının sesi olmamızı sağlayan kamu görevlilerimize ve emeklilerimize teşekkür ediyor, mücadelemizin kararlılıkla süreceğini bir kez daha ifade ediyoruz."