ELAZIĞ’DA HER YAĞIŞ SONRASI AYNI MANZARA! ELAZIĞ’DA HER YAĞIŞ SONRASI AYNI MANZARA!

İzzet TUMAY - Elazığ’ın Hicret Mahallesi’nde bulunan Kırkgözeler’in meşhur gözelerine içki şişelerinin atılması tepkilere neden oluyor.  
Çöp, haşere ve alkol şişelerinden geçilmeyen, eskiden çocukların yüzdüğü şimdilerde ise suya lağım karışan Kırkgözeler’e sahip çıkılmaması ve kaderine terk edilmesi tepkilere neden oluyor.  Alkol şişeleri ve çöpten geçilmeyen bölge sahipsizlikten kaderine terk edilirken, tüm olumsuzluklara rağmen adeta çöplük yuvasına dönen bölgeye vatandaşların piknik yapması için yapılan çardakların hali ise içler acısı.
Şl İ G B V
DİPSİZ GÖLDEN LAĞIM ÇUKURUNA…
Kırkgözeler bölgesinin konumu itibariyle sahip çıkılması gereken bir yer olduğuna dikkat çeken bölge sakinleri bölgeyle ilgili verilen sözlerin tutulmamasından dolayı bir dönem üniversite tarafından korunmaya alındığını belirterek, ‘’Bölge Şorşor Deresi Projesi başladığı zaman dönemin valisi, belediye başkanı burayı koruma altına alacakları yönünde bir sözleri olmuştu. Maalesef bugün geldiğimiz noktada bazı üst bölgelerden bir hat getirdiler buraya. Güya yağmurlama hattı. Yağmur yağdığı zaman bu bölgeyi sel vuruyor. Ama şu an öyle bir pislik geliyor ki, yağmur kanallarına ayriyeten kanalizasyon bağlanmış. Burası her tarafa mikrop saçıyor. Çöp, haşere ve alkol şişelerinden geçilmeyen Kırkgözeler bölgesinde bu olumsuzluklara rağmen vatandaşların piknik yapması için kurulan çardaklar ve mangallar bakımsızlıktan viraneye dönmüş durumda. Kırkgözeler’in suyuna kanalizasyon suları karıştı, bölge yaz aylarında kötü koku nedeniyle durulamaz hale geldi. Hicret Mahallesi’nde bulunan ve vatandaşların piknik yaptığı alan olan Kırkgözeler’e kanalizasyon suları karıştı. Mahallemizin en gözde bölgesi olan Kırkgözeler piknik alanı yok olmaya mahkûm hale geldi. Özellikle yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde kokudan durulmuyor. Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının daha da artmasıyla birlikte bu bölgede nefes almak mümkün olmayacak. Tarihi yerleri böylesine kullanılamaz hale gelmesine fırsat vermenin ne anlamı var? Burada vatandaşımız gelip en azından streslerini atıyor, yeşillikler ve su sayesinde bir nefes alıyorlardı. Şimdilerde burada akan suya lağım karıştığı için insanlar kötü koku içerisinde yaşıyorlar. Yazık buradaki insanlar sıcak olduğu için kokudan duramaz hale geldiler ve kanalizasyon yüzünden burası mikrop saçar hale geldi. Biran evvel yetkililerden buraya bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Çünkü mahallelimizin tek nefes aldığı yer burasıydı.” Dediler.

Editör: İzzet TUMAY