Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde istihdam ve kalkınma noktasında Elazığ’a değer katarak, doğrudan istihdamı destekleyecek güçlü bir adım atacak.

Kalkınma Master Planı ile Elazığ’ın bölgede lider olmasını hedefleyecek Başkan Şerifoğulları, Elazığ Yeni Sanayi Sitesi, Tekstilkent ve Lisanslı Depoculuk projelerini hayata geçirerek istihdam, üretim ve kalkınmaya yönelik hizmet ve eser atağı başlatacak.

92Effc54 Dc52 4E30 8Ca8 Ed7277E30Cb2

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN BAKAN TEKİN'E SORU ÖNERGESİ MİLLETVEKİLİ EROL’DAN BAKAN TEKİN'E SORU ÖNERGESİ

5 yıllık görev süresinde Elazığ’a değer katan 116 projeyi yatırıma dönüştüren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın; Yeni Yüzyılda Elazığ Vizyonu sloganıyla, 2024-2029 yılları arasında istihdam, üretim ve kalkınmaya yönelik önemli çalışmaları olacak. 
KALKINMA MASTER PLANI
Başkan Şerifoğulları, Elazığ Kalkınma Master Planı’nı oluşturarak sanayiden turizme, tarımdan madenciliğe, eğitimden spora kadar şehrin her alandaki kalkınma planlarına liderlik edecek. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında güçlü bir iş birliğiyle, önce 5 yıllık acil eylem planı, ardından 2053 ve 2071 planları tamamlanarak doğru adımlarla Elazığ’ın yaşanabilir şehirler sıralamasında ilk 10 şehir arasında yer alması hedeflenecek. 

0Db78Acf 5B31 4Cc3 B730 D49316E1Cfa5
ELAZIĞ’IN HAYALİ YENİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ HAYATA GEÇECEK
Başkan Şerifoğulları, yeni dönemde Elazığ’ın hayali olan Yeni Sanayi Sitesi projesini hayata geçirecek. Çamyatağı köyü sınırları içerisinde yaklaşık 952 bin m² alan üzerinde inşa edilecek olan Yeni Sanayi Sitesi’nin, mevcut kapasitesinin üzerinde bir hedefle Elazığ’ı üretimde bir üst lige çıkarması hedeflenecek ve sadece Elazığ’a değil, bölgeye de hizmet vermesi amaçlanacak. Yeni Sanayi Sitesi bünyesinde; Gıda Toptancıları Sitesi ve Balık Hali, Zirai Aletler ve Makine Tamircileri Sitesi, Oto Sanayi Sitesi, Tornacılar Sitesi, Dökümcüler Sitesi, Mobilyacılar Sitesi, Elektrik ve Makine Tamircileri Sitesi, Plastik Sanayi Sitesi, Ambalaj Sanayi Sitesi ve Bakır ve Alüminyum İmalatçıları Sitesi yer alacak.
TEKSTİLKENT PROJESİ, İSTİHDAM VE ÜRETİMİ ARTIRACAK
Başkan Şerifoğulları’nın yeni dönemde önemli projeleri arasında, Tekstilkent Projesi de yer alıyor. Elazığ Belediyesi tarafından, Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yaklaşık 3 bin m² alana sahip tekstil atölyeleri kurulacak. Böylece, hem istihdama hem de üretime öncelik verilmiş olacak. 
LİSANSLI DEPOCULUK İLE ÜRETİCİLERİN YANINDA OLACAĞIZ
Başkan Şerifoğulları, Lisanslı Depoculuk Projesiyle Elazığ’da yine bir ilki hayata geçirecek. Elazığ’da tarım ürünlerinin sağlıklı koşullarda muhafaza edilmesi ve ticari amaçla depolanması hizmetlerini sağlayan lisanslı depoculuk sistemi devreye alınacak. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası ve Elazığ’da bu alanda faaliyet gösteren kooperatiflerle birlikte üreticilerin ürünlerini hak ettiği değerle gıda borsalarında ulusal ve uluslararası pazara sunulması sağlanacak. İnşa edilecek Lisanslı Depoculuk merkezi içerisinde Sınıflandırma, Depolama, Soğuk Hava Deposu Laboratuvar, Lisans Hizmetleri Merkezi, Ambalaj ve Paketleme, Güneş Enerji Santrali  ve Ürün İhtisas Borsası birimleri yer alacak.

Editör: İzzet TUMAY