DOĞU’NUN ‘İNCİSİ' HAZAR GÖLÜ’NE KAÇAK YAPILAŞMA VE KANALİZASYON DARBESİ! DOĞU’NUN ‘İNCİSİ' HAZAR GÖLÜ’NE KAÇAK YAPILAŞMA VE KANALİZASYON DARBESİ!

Baskil ilçesine bağlı Odabaşı mahallesi sınırlarında bulunan bir taş ocağında özel bir firmanın yasal izin almadan taş kırdığını ve bu taşları kamyonlara yükleyip götürdüklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Baskil İlçe Başkanı Naim ODABAŞI, yetkililere çağrıda bulunarak Baskil ilçesine büyük zarar veren bu faaliyetin durdurulması gerektiğini ifade etti…

‘’KAYMAKAMLIĞA DİLEKÇE VERDİK’’

Yapılan bu çalışmanın izinsiz olduğunu, kırılan taşların taşıyan kamyonların hem mahalle hem de ilçe yollarına zarar verdiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Baskil İlçe Başkanı Naim ODABAŞI şunları söyledi: ‘’Odabaşı mahallesinde daha önce Devlet Su İşleri tarafından işletilen bu taş ocağı şimdilerde özel bir firma tarafından taş kırma işlemi yapılıyor. Bu çalışma ne belediyeden ne DSİ’den nede Kaymakamlıktan izin alınmadan yapılıyor. Bu taş ocağında firma tarafından taş kırma çalışması yapıyor. Bu taşlar kırıldıktan sonra kamyonlara yükleniyor. Bu kamyonlar mahallemizin ve ilçemizin yollarına, içme suyuna büyük bir zarar veriyor. İzin alınmadan yapılan bu çalışmanın durdurulması için şikâyet dilekçesi verdik. Bu izinsiz taş kırma faaliyetinin sona ermesi için yetkilileri göreve davet ediyorum.’’ Diye konuştu.

Editör: İzzet TUMAY