Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği İle Mücadele kapsamında İstanbul merkezli Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 48 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 50 şüpheli yakalandı. 

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı resmi web sitesinde yer alan haberde, ‘’Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Çevrim içi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile mücadele kapsamında: Çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, Çoğaltma, Satma, Depolama, Bulundurma ve Kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, İstanbul merkezli Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak olmak üzere ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği tespit edildi.

2 BİN 413 KİŞİ DENETLENDİ, ARANAN 9 KİŞİ YAKALANDI  2 BİN 413 KİŞİ DENETLENDİ, ARANAN 9 KİŞİ YAKALANDI 

Ekran görüntüsü 2023-10-31 152906

Operasyon kapsamında şüpheli yakalandı. Tabanca ve çok sayıda dijital materyale el kondu. Operasyonu gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum En hassas olduğumuz konuların başında çocuklarımızı korumak geliyor. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında’’ ifadelerine yer verildi. 

Ekran görüntüsü 2023-10-31 153006