RÜZGAR KAYISI AĞAÇLARINI YERİNDEN SÖKTÜ, BAHÇELERE ZARAR VERDİ RÜZGAR KAYISI AĞAÇLARINI YERİNDEN SÖKTÜ, BAHÇELERE ZARAR VERDİ

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne Elazığlı hemşehrimiz Enis Yavuz YILDIRIM yeniden atandı. 

13 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne atanan ve yaptığı başarılı çalışmalara imza atan Elazığlı hemşehrimiz Enis Yavuz Yıldırım, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla yeniden Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürü olarak atandı. 

ENİS YAVUZ YILDIRIM KİMDİR? 

Enis Yavuz Yıldırım 1968 yılında Elâzığ’da doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimi Elâzığ’da tamamladıktan sonra 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1991-1993 yılları arasında Elazığ Adliyesinde Hâkimlik, savcılık stajını yaptıktan sonra, sırasıyla; Diyarbakır’ın hani ve Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde hakimlik, Sivas Divriği ilçesinde cumhuriyet savcılığı görevlerinde bulundu. sırasıyla, Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı, Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı ve Hatay cumhuriyet başsavcılığı görevlerinde bulunup 2011 temmuz kararnamesiyle Manisa Cumhuriyet Başsavcılığına atanmıştır. 

2013 yılında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Enis Yavuz Yıldırım burada başarılı çalışmalara imza atmıştır. 2017 yılında Bakanlık Yüksek Müşavirliği görevine getirilmiştir. 13 Ağustos 2022 tarihli atama kararlarına göre Enis Yavuz Yıldırım tekrar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevine atandı. Enis Yavuz Yıldırım ayrıca “Yönetme’nin Yöntemi” adlı kitabını da 2021 yılında kaleme almıştır. 

Editör: İzzet TUMAY