HÜDAPAR Gaziantep Milletvekili Şehzade DEMİR, Meclis'te çiftçilerin sorunlarına dikkat çekerek, özellikle Elazığ'ın Kovancılar ilçesindeki şeker pancarı çiftçilerinin kota nedeniyle yaşadığı üretim sıkıntısını vurguladı.  
Çiftçilerin mağduriyeti, ülkemizin stratejik gıda tedarik zinciri için kritik bir mesele olarak öne çıkıyor. Ancak, Elazığ'da bulunan 5 milletvekilinin duyarsız tavrı, özellikle Kovancılar ilçesindeki çiftçileri hayal kırıklığına uğrattı. Şeker pancarı çiftçilerine uygulanan kota, Elazığ milletvekillerinin kayıtsız kalmalarıyla daha da büyük bir sorun haline geldi.

MİLLETVEKİLİ EROL: “BU DURUM ELAZIĞ’A YAPILAN BİR HAKSIZLIKTIR” MİLLETVEKİLİ EROL: “BU DURUM ELAZIĞ’A YAPILAN BİR HAKSIZLIKTIR”

-86

Bu duyarsızlığın, Kovancılar ilçesindeki çiftçilerin üretim haklarını ellerinden alarak stratejik şeker üretimini olumsuz etkilediği ifade ediliyor. 
Şehzade DEMİR'in çiftçilerin haklarına sahip çıkması ve Elazığ'ın Kovancılar ilçesindeki üreticilerin sorunlarına odaklanması, adil ve etkili bir temsilin örneği olarak görüldü. Bu duyarlı tutum, Kovancılar ilçesindeki çiftçilere verilen destek açısından büyük bir önem taşıdığı ifade edilirken, çiftçilerin doğal ve sağlıklı şeker üretimindeki rolü, ulusal çapta stratejik bir öneme sahip olduğu dile getirildi. HÜDAPAR Milletvekili Şehzade DEMİR'in çabaları, Kovancılar ilçesindeki çiftçilerin sesine kulak verilmesi ve sorunlarına çözüm bulunması adına umut verici bir adım olarak değerlendiriliyor. 

Editör: İzzet TUMAY