lazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçak avcılara geçit vermedi. Kaçak avlandığı tespit edilen iki kişiye de toplamda 22 bin 887 TL’lik idari para cezası uygulandı.

Jandarma ekipleri, kaçak avcılara da geçit vermemek konusunda başarılı işlere imza atıyor.İlk olarak Baskil- Elazığ yolu üzerinde Kayabeyli Köyü sınırlarında şüphe üzerine;  bir araç durduruldu. Araçta yapılan kontrolde aracın bagajında 36 kasada daralı ağırlığı bin 50 kilogram aynalı sazan balığı ele geçirildi. Olay anında araç sürücüsü M.A. ‘ya 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu'nun 36/m maddesi gereğince; Baskil İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından 7bin 429 TL idari para cezası uygulandı. Ele geçirilen balıklar ise Baskil İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ekiplerine teslim edildi.

BAKAN YANIK'IN ELAZIĞ TEMASLARI BAKAN YANIK'IN ELAZIĞ TEMASLARI

JANDARMA KAÇAK AVCILARA GEÇİT VERMEDİ

 Benzer bir olay da yine aynı ilçe sınırları içerisinde gerçekleşti. Baskil Kuşsarayı Jandarma Karakol Komutanlığı’na bir ihbar yapıldı. Yapılan ihbar üzerine; Karakaya Barajı sahil kıyı kesiminde araçla kaçak balık avcılığı yapılacağı duyumunu alan ekipler hemen harekete geçti ve 06.00 sıralarında  Şeyhasan Köyü’nde icra edilen sivil devriye faaliyetinde durdurulan  kamyonetin bagajında 14 kasada toplam ağırlığı 273 kilogram olan;  aynalı sazan, şabut ve sazan balığı ele geçirildi. Araçta olan H.A.’ya ve M.N.Ç.’ye  1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu'nun 36/m maddesi gereğince; Baskil İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından her şahıs için 7 bin 429 TL olmak üzere toplama 14 bin 858 TL idari para cezası uygulandı. Ele geçirilen balıklar da  Baskil İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ekiplerine teslim edildi.