“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM” “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

AK Parti Akçakiraz belediye Başkan Aday Adayı İbrahim ORMANOĞLU, İslam tarihinde bir dönüm noktası olan Mekke’nin Fethi’nin 1393'üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

“Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’ın önderliğindeki şanlı İslam ordusu, kan dökmeden gerçekleştirdiği bu fetihle,  insanlık tarihine bir ışık olmuş, karanlıkları aydınlığa taşımıştır" diyen ORMANOĞLU, insanlık tarihi için dönüm noktası olan ve tevhit inancının en büyük sembolü Kâbe’nin bulunduğu mukaddes şehir Mekke’nin Fethi'nin adaletsizliklere, zulümlere, karanlıklara, şefkat ve merhametin başkaldırışı olduğunu ifade ederek, "Mekke, fetihle birlikte gerçek kimliğine kavuşurken, yüce dinimiz İslam tarihi açısından da bir dönüm noktası olmuştur. Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilmesi ile yeryüzünün kaderi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden çıkıp aydınlığa kavuşmuştur. Mekke'nin fethi yeryüzünde adaletin tecelli ettiği müstesna günlerden biridir. Dünya tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke’nin fethi, bütün dünyaya ‘insanlık’ dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) savaşmak yerine, bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmış ve gönüllerin fethini de sağlamıştır. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır" diye konuştu.  
ORMANOĞLU, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu duygu ve düşüncelerle, dünyanın dört bir yanında yaşanan zulümlerin ve adaletsizliklerin son bulması temennisiyle mukaddes belde Mekke’nin Fethi’nin 1393’üncü yıl dönümünü tebrik ediyorum.”

Editör: İzzet TUMAY