ELAZIĞ’DA TANKERLE İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 2 YARALI ELAZIĞ’DA TANKERLE İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 2 YARALI

Palu ilçesinde Devlet Su İşleri’nin (DSİ) Tarhana içme suyu regülatörü ve iletim tüneli ile Palu Kovancılar arıtma suyu tesisi yapım çalışmaları devam ediyor.
İlçe kaymakamı Hulusi TEKE, DSİ’nin ilçede bulunan Tarhana içme suyu regülatörü ve iletim tüneli ile Palu Kovancılar arıtma suyu tesisi yapım işine ilişkin çalışma alanlarını ziyaret ederek DSİ ve İlgili firma yetkililerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Tarhana Regülatörü ve İletim Tüneli İnşaatı işi kapsamında; Elazığ ili Palu ilçesi sınırlarındaki Tarhana Deresinden, Tarhana Regülatörü ve 956 metre uzunluğunda yapılacak 3,5 metre çapındaki iletim tüneli ile Hamzabey Barajı rezervuarına ilave olarak yılda 6,18 milyon m³ içme suyu aktarılması planlanıyor. Böylece Hamzabey barajında depolanacak yıllık 34,33 milyon metreküp içme suyu ile Elazığ il merkezi, Palu ve Kovancılar ilçe merkezleri, Mollakendi, Yazıkonak, Yurtbaşı ve Akçakiraz Beldelerinin 2040 yılına kadar içme suyu ihtiyacının karşılanması için su takviyesi yapılacak.

Editör: İzzet TUMAY