Elazığ’ın tarihî alışveriş merkezi Kapalı Çarşı’da Ramazan bereketi yaşanıyor. Temel gıda ürünlerinin satış merkezi olan Kapalı Çarşı’da Ramazan ayı öncesinde başlayan alışveriş hareketliliği, artış gösteren fiyatlara rağmen Ramazan ayı içerisinde de devam ediyor. Onbir ayın Sultanı Ramazan Ayı’nda artan fiyatlara rağmen badem şekeri ile hurma bu senede gözde…

Elazığ’ın tarihî alışveriş merkezi Kapalı Çarşı’da Ramazan bereketi yaşanıyor. Temel gıda ürünlerinin satış merkezi olan Kapalı Çarşı’da Ramazan ayı öncesinde başlayan alışveriş hareketliliği, artış gösteren fiyatlara rağmen Ramazan ayı içerisinde de devam ediyor. Vatandaşların iftar ve sahur hazırlığı için yaptığı alışverişler çarşı esnafını da memnun ediyor. Çarşı’ya gelen vatandaşların özellikle yemeklerden sonra tüketilen tatlı ürünlerini tercih ettiği gözlenirken, her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da badem şekeri ile hurmaya ilgi olduğu öğrenildi…

-81

HURMA FİYATLARI TAVAN YAPMIŞ DURUMDA!

BESİCİLER PERİŞAN, KUYRUKLAR TIKLIM TIKLIM! BESİCİLER PERİŞAN, KUYRUKLAR TIKLIM TIKLIM!

Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi Hurma, fiyatıyla cep yakıyor. Kudüs hurması kilosu 675 TL, Medine hurması 575 TL, cennet hurması ise 490 TL’den başlıyor. Özellikle iri boyutlu hurmalar tane başına 50 TL’ye kadar çıkabiliyor.

BADEM ŞEKERİNİN KİLOSU İSE 225 TL İLE 300 TL ARASINDA SATIŞA SUNULUYOR…

İftar sofralarının vazgeçilmez tadı badem şekerinin kilosu ise bu yıl 225 TL ile 300 TL arasında satışa sunuluyor. Bakır kazanda bademin şekerle kaplanması ile oluşan bu tat vatandaşın damağını tatlandırırken, fiyatı ile de cep yakıyor. Kapalı Çarşı’da badem şekeri alan vatandaşlar ise, Ramazan ayında iftariyelikler içerisinde en lezzetli tatlardan birinin badem şekeri olduğunu ancak bu yıl geçen yıla göre badem şekeri fiyatlarının da ciddi manada arttığını ifade ettiler.

ZAMMA RAĞMEN BADEM ŞEKERİNE YOĞUN TALEP!

Kapalı Çarşı esnaflarından Şahin POLAT, Gazeteniz TURAN’a yaptığı açıklamada, Ramazan ayında badem şekeri satışlarının arttığını söyledi. Badem şekeri üretimini daha da artırdıklarını söyleyen POLAT, Şeker şerbeti ve kavrulmuş bademin birleşiminden oluşan Badem şekerinin iftardan sonra bolca tüketildiğini belirtti. POLAT, “İşlerimiz çok şükür çok iyi. Badem şekeri insanların vazgeçilmezi. Yoğun bir talep var.” Dedi. Şeker ve bademe gelen zamlara rağmen, satışların çok iyi olduğunu söyleyen POLAT; “Şeker ve badem fiyatlarında bu yıl artış oldu. Şekere ulaşımda sıkıntı yaşıyoruz ancak işimizi de devam ettiriyoruz. Şekere ve bademe zam geldiği için badem şekerine de zam geldi. Bu sene badem şekerinin kilosu 225-300 TL arasında. Fiyatlardaki artışa rağmen vatandaş bütçesine göre badem şekeri alıyor.” Diye konuştu.

Editör: İzzet TUMAY