YÜCEL ÇAKMAK'LA ŞEHİR KULİSİ

100. Yılı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

İkinci yüzyılı görür müyüz? Zor…

Bugünün kıymetini bilip keyfini çıkarmak gerek…

Hevesimizi kursağımızda koydular.

Geçim seçim savaş derken unutturdular Cumhuriyeti…

Üzgünüm kutlayamıyoruz.

Meydanda bize Cumhuriyeti hediye edenlerin ruhuna değil Filistin de ölenlerin ruhuna Kuranlar okundu. Atalarımıza da dua ettim o meydanda…

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun…

****       ****     ****     ****

Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda yapılacak.

Elazığ Teşkilatı kararını verdi. Elazığ, Olağan Genel Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek. Elazığ Teşkilatı 10 delege ile kurultaya katılacak. Milletvekili Gürsel Erol ile birlikte bu rakam 11 ediyor. CHP Elazığ Delegeleri, Çarşamba günü Ankara’ya hareket edecekler.

****       ****     ****     ****

Medya Ajans Sahibi Kardeşimiz Zülfü Bal, geçenlerde sosyal medyasında “MHP İl Başkanı Sayın Yunus Bal ile yeni bir proje” dip notuyla bazı görseller paylaştı. Görsellerde MHP İl Başkanı Yunus Bal’ın stüdyo çekimlerinden kareler yer alıyordu.

Stüdyo çekimleri ve yeni bir proje?

Galiba Yunus Bal, Elazığ Belediye Başkanlığı adaylığı için start verdi…

****       ****     ****     ****

ELAZIĞ’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU: 7 GÖZALTI  ELAZIĞ’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU: 7 GÖZALTI 

AKP Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım devrede…

Ne için mi?

Elazığ Belediye Başkan Adaylığı için Genel Merkez düzeyinde büyük bir rekabet yaşanıyor. Aday adayları üst düzeyde ikili görüşmelerde bulunarak, adaylıklarını pekiştirmek istiyorlar. Genel Merkezdeki bu yoğun trafiğe AKP İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da katıldı. Başkan Yıldırım, üst düzey ziyaretlerinde genelde Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yanında bulunuyor.

Bizden hatırlatması diğer adaylar bu duruma biraz alınmaktadırlar.

****       ****     ****     ****

Bir başka bahara kaldı…

Elazığ’daki basın mensuplarını konut sahibi yapmak isteyen Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem yanına yönetim kurulu üyesi İbrahim Menengiç’i de alarak Ankara’ya gitti. Ankara’da bu ikiliye Uğur İncioğlu da katıldı.

Basın Heyeti milletvekillerini tek tek ziyaret ettiler. Dertlerini dile getirdiler. Ama sonuç hüsrandı. Vekiller bu aşamada konut yapımına sıcak bakmadılar.

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş: “Bu iş için şu aşamada bunların konuşulması söylenmesinin doğru olacağını da düşünmüyorum.”

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı: “Bizler de basın camiasındaki arkadaşlarımızın yuvalarına kavuşması noktasında gayret edeceğiz. Ama bir iki yıl bu konuda pek iyimser olamayacağız.”

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı: “Bunu zamanı geldiğinde yapacağız. Ama o zaman bugün değil. Gerçekten sırtımızda çok ağır yükler var şu an da birçok anlamda bu konutları bugün yapmamızın imkânı olmayabilir. Bu hakkınız baki olduğunu düşünüyorum.”

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver: “Elazığ’daki basın mensuplarımız da anlayışla karşılaşsınlar, bizler onların da durumlarının farkında olduğumuz gibi aynı zamanda depremle yüzleşen şehirlerimizdeki insanlarımızın durumlarının da farkındayız.”

Elazığ basın mensuplarının “ev”lenme hayali bir başka bahara kaldı.