Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Mayıs ayı toplantısını Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, dünyanın sosyal medyadan yönetilmeye çalışıldığını ifade ederek, bu konuda STK’lara büyük görevler düştüğünün altını çizdi.

BAKAN’DAN “ELAZIĞ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ” VURGUSU! BAKAN’DAN “ELAZIĞ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ” VURGUSU!

STK’lara çok önemli görevler düştüğünü ifade eden AK Parti Milletvekili Zülfü DEMİRBAĞ,  “Sosyal medyadan dünyanın yönetilmeye çalışılıyor. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşüyor. İstediği görüşü dünya genelinde bakıyorsunuz sosyal medya araçları ile dünya gündemine getirip belki kabul ettiriyorlar. Hiç kabul ettirilmeyecek konular kabul ettiriliyor. Dolayısıyla bu konularda STK’lara çok önemli görevler düşüyor. Özellikle Elazığ söz konusu burada. Elazığ’ımızda STK’lar muhakkak kendi alanlarında yaptıkları çalışmaları birleştirmek suretiyle toplantılarda gündemi önceden belirleyerek gündeme getirilmesi gerekir. İlimizi ilgilendiren, geleceğine katkı sunacak konularda bizlerde siyasiler olarak iştirak etmek sureti ile bir araya gelmek sureti ile gündeme gelen ve ilimizi gelecekte ilgilendirecek, geleceğine ışık tutacak konularda katkı sunmaları lazım ve Ankara’da bunun takipçisi olmamız lazım.” Dedi.

Toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve yönetimi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sait Çeçen, TEİAŞ İl Müdürü Ahmet Sanaç, platform üyeleri katıldı.