Ağustos 2018'de hizmete açılan ve bir milyon beş yüz binin üzerinde vatandaşa sağlık hizmeti sunan Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin Başhekimlik görevine Doç. Dr. Şuheda KAYA’nın atanmasının ardında Gazeteniz TURAN’ın 2 hafta önce ‘ELAZIĞ’DA ALERJİ HASTASI ÇOK DOKTOR YOK’ sür manşeti ile kamuoyuna duyurduğu haberimizin ardından Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bölümüne doktor ataması yapıldı. 

df62d469-168a-40d0-834b-58b9243b8013

Uzm. Dr. Halime ERMİŞTEKİN, Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bölümünde hasta kabulüne başladı. 

90 YAŞINDAKİ HASTA TORASENTEZ İŞLEMİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU  90 YAŞINDAKİ HASTA TORASENTEZ İŞLEMİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU 

b862fa6b-26f5-4e7c-bd10-5423022743f8

TURAN'ın haber özeti;

ELAZIĞ’DA ALERJİ HASTASI ÇOK DOKTOR YOK! 

Nüfusu 600 bini aşan ve her yıl yaklaşık 10 bin çocuğun doğduğu Elazığ’da alerji uzmanı bulunmuyor. Geçtiğimiz günlerde 89 yeni doktorun atandığı Elazığ’da Alerji ve İmmünoloji Kliniği ve alerji uzmanının olmaması nedeniyle hastalar sorun yaşıyor… 

Türkiye'nin dört bir yanında kamu hastanelerinde doktor sıkıntısı artarak yaygınlaşıyor. Elazığ’da bulunan hastanelerde Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Doktoru olmadığı için hastalar ve hasta yakınları mağdur oluyor. Şiddete uğrayan, ağır çalışma koşullarına dayanamayan, hak ettiği değeri görmeyen doktorlar ya istifa edip özel hastanelere geçiyor ya da Türkiye’yi terk edip yurtdışına yerleşiyor. Böylece hastanelerde doktor sıkıntısı yaşanıyor…  Nüfusu 600 bini aşan ve her yıl yaklaşık 10 bin çocuğun doğduğu Elazığ’da alerji uzmanı bulunmuyor. Geçtiğimiz günlerde 89 yeni doktorun atandığı Elazığ’da Alerji ve İmmünoloji Kliniği ve alerji uzmanının olmaması nedeniyle hastalar sorun yaşıyor… 

ALERJİ HASTALARI ELAZIĞ’DAN MALATYA VEYA DİYARBAKIR’A GİDİYOR… 

Elazığ’da bulunan Fethi SEKİN Şehir Hastanesi, Fırat Üniversitesi Hastanesi ve özel hastanelerde Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Doktoru olmadığı için hastalar tedavi olmak, neye karşı alerjisi olduğunu öğrenebilmek için Malatya ve Diyarbakır’a gitmek zorunda kalıyor.